לא רק בישראל: אלפים ללא חשמל בטקסס

תושבי השרון אתם לא לבד: גם בארצות הברית מזג אוויר קיצוני במיוחד בעקבות הסופה "פטרישיה", שגרמה לנזקים כבדים והותירה רבים בעלטה. נהגים נתקעו בדרכים בגלל הצפות, אחד מהם חילץ עצמו ברגע האחרון לאחר שרכבו נפל לבור שנפער בכביש

צרת רבים חצי נחמה? זה כנראה לא ינחם את עשרות האלפים בישראל שנתקעו במשך כיממה ללא חשמל, אבל גם בארצות הברית אלפים נותרו בעלטה. בעקבות ההוריקן "פטרישיה", גשמים חזקים ורוחות ערות במיוחד הכו בטקסס וגרמו לנזקים כבדים כולל הפסקות חשמל נרחבות באיזורים שונים בדרום המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבישים רבים בעיר יוסטון ובאיזורים נוספים בטקסס נחסמו לתנועה, לאחר שנהגים נתקעו בהצפות. צוותי חירום והצלה פעלו לחלץ את הנהגים, שאחד מהם היה בר מזל במיוחד.

הנהג בן ה-16 שם לב לחור ענק שנפער בכביש בו נסע, ורגע לפני שנפל לתהום הצליח לחלץ את עצמו: "ניגשתי לצד ימין של הרכב, תפסתי כמה חפצים אישיים שלי מהר ויצאתי מהחלון בצד של הנוסע. הרכב התגלגל למטה".

מחלצים נהגים (רויטרס)

בסן אנטוניו אישה דיווחה על כך שהחבר שלה נסחף לתעלת ניקוז כשהלך עם הכלב שלו, אך הוא נפצע קל בלבד וחולץ. רכבת משא שנשאה מלט ירדה בחלקה מהפסים לאחר שהנחל באיזור המסילה עלה על גדותיו. כמה קרונות ירדו מהפסים, ושני אנשי צוות נאלצו לשחות למקום מבטחים.

יותר מ-23 סנטימטרים של גשם ירדו והציפו נהרות וכבישים סביב יוסטון, אך לא דווח על נפגעים בנפש. מחוז נבארו היה אחד מהאזורים שנפגעו בצורה הכי קשה.

עיירה קטנה באיזור קיבלה במשך כ-30 שעות יותר מ-50 סנטימטרים של גשם. מזג האוויר החורפי יימשך גם בשבוע הקרוב באיזור, אולם על פי התחזית הסופות החזקות ייחלשו.