מקסיקו נערכת לסופת ההוריקן החזקה ביותר שתועדה אי פעם

ממשלת מקסיקו כבר הוציאה אזהרת סופה וביטלה את הלימודים בכל אזור החוף המזרחי של המדינה, לקראת פגיעת הסופה "פטרישה". במרכז חקר הסופות כבר מזהירים מפני התוצאות ההרסניות של הסופה שעתידה לגרום לשטפונות אדירים, מפלות בוץ - וככל הנראה שגם לנפגעים רבים

מקסיקו נערכת להוריקן עצום ואולי המאיים ביותר שתועד באזור: סופת ההוריקן "פטרישה" הולכת ועושה את דרכה לחופי המדינה, וצפויה להביא עמה רוחות במהירות של 320 קמ"ש ויותר שיזרעו הרס רב בערים ובכפרים במדינה הצפון-אמריקנית. במרכז חקר הסופות של ארה"ב מזהירים כי מדובר בסופה הקשה ביותר שתועדה אי פעם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פטרישה צפויה להישאר סופת הורקן ברמה 5 גם כאשר תגיע ליבשה", הבהירו במרכז החקר במיאמי שם כבר מנבאים "תוצאות הרסניות". מוקד הפגיעה, כך לפי ההערכות, צפוי להיות אזור אקפולקו שבחופה המערבי של מקסיקו.

מלבד הרוחות העזות, הסופה החזקה צפויה להמטיר כמויות אדירות של גשם - מה שעלול לגרום לשיטפונות בזק ומפולות בוץ. במרכז המטאורולוגי העולמי מסבירים כי "פטרישה" דומה בעצמתה לסופת הטייפון "האייאן" שפגעה בפיליפינים לפני כשנתיים וגרמה ל-6,000 הרוגים.

בממשלת מקסיקו כבר החליטו להוציא אזהרת סופה לכל אזור החוף המזרחי וביטלו את הלימודים בכל בתי הספר באזור. תושבים רבים נמלטים על נפשם מהאזור ואחרים פועלים לחזק מבנים, לקשור חזק את הסירות לחוף - ולהציל כל מה שאפשר לפני בוא הסופה. במרכז הסופות האמריקני ממשיכים לעקוב אחרי התקדמות הסופה ומעריכים כי "פטרישה" תפגע ביבשה בתוך פחות מ-24 שעות.