ארה"ב: תביעה נגד ברק בעקבות ההשתלטות על המשט הטורקי

משפחתו של אזרח טורקי-אמריקני שנהרג בהשתלטות על המרמרה הגישה בארה"ב תביעת נזקין נגד שר הביטחון לשעבר. ברק, נטען, אחראי לפקודת התקיפה במים בינלאומיים שלא כדין של אזרח אמריקני תוך כדי שימוש בכוח ובמעצר בלתי הוגן

אהוד ברק| ארכיון (פלאש 90)

פרק נוסף במשבר המרמרה: בבית המשפט הפדרלי בקליפורניה הוגשה תביעת נזיקין נגד ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, בגין מעורבותו בהשתלטות חיל הים על ספינת "מאווי מרמרה" בשנת 2010.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משפחתו של פורקן דוג'אן, תושב טורקיה בעל אזרחות אמריקנית שנהרג בהשתלטות הישראלית על הספינה, החליטה לתבוע פיצויים כספיים נגד ברק, שכיהן כשר ביטחון בזמן המשט. על פי העיתון "טורקי אגזטסי" היוצא לאור בטורקיה, התביעה מאשימה את ברק בפקודה לתקיפה במים בינלאומיים שלא כדין של אזרח אמריקני תוך כדי שימוש בכוח ומעצר בלתי הוגן.

אל משפחתו של דוג'אן חברו מספר משפטנים אמריקנים ובריטים, ביניהם ג'פרי נייס, שניהל בעבר את התביעה שהתקיימה נגד שליט סרביה בעבר סלובודן מילושוביץ' באשמת רצח עם ופשעים נגד האנושות.

השתלטות כוחות צה"ל על משט המרמרה

על פי הערכות, למרות שמתנהלות כיום שיחות בין טורקיה לבין ישראל בגין פיצויים למשפחות ההרוגים מההשתלטות חיל הים על הספינה, החליטה המשפחה להגיש את כתב התביעה בארה"ב, ככל הנראה בשל שהותו של ברק בלוס אנג'לס בימים אלה.

את תגובתו של אהוד ברק לא ניתן היה להשיג.