אסד יצא מסוריה ונפגש עם פוטין

לראשונה מאז פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה יצא הנשיא בשאר אסד מגבולות מדינתו ונועד עם נשיא רוסיה במוסקבה. אסד הודה לפוטין על הסיוע הרוסי ב"מלחמה בטרור"

פוטין ואסד, אתמול

לראשונה מאז פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה, יצא אתמול (רביעי) נשיא סוריה בשאר אסד מגבולות מדינתו וביקר במוסקבה, שם נפגש עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. בפגישתם דנו השניים בהמשך המבצע הצבאי נגד המורדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לולא העזרה האדירה שלך ושל רוסיה, הטרור היה מתפשט באזור עוד יותר", אמר אסד לפוטין במהלך הפגישה. סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי הקרמלין נמנע מלציין אם אסד כבר חזר לדמשק.

אתמול דיווח גורם בכיר בצבא סוריה כי לפחות שלושה לוחמים רוסים שסייעו לצבא אסד בלוחמה מול כוחות המורדים ודאע"ש נהרגו, ומספר לוחמים נוספים נפצעו מפגיעת פגז שנורה לעבר העמדה בה שהו בלטקייה.

אם הדיווח יתברר כנכון מדובר בקורבנות הראשונים מקרב הכוחות ששלח פוטין לסייע לאסד, מאז החלה הפעילות של חיל האוויר הרוסי במדינה, בסוף החודש שעבר. להודעה טרם התקבל אישור רשמי של גורמים בממשל הסורי או הרוסי ומהשגרירות הרוסית בדמשק נמסר כי עד לשעות הערב שלשום לא התקבל בידיהם מידע על הרוגים רוסים.

כוחות צבא רוסיה. ארכיון (רויטרס)


בתוך כך, ממשיכה רוסיה לפעול בשטח המדינה: חיל האוויר הרוסי חיסל אתמול מפקד בכיר בארגוני המורדים בסוריה - כך דיווחו ארגוני זכויות אדם הפועלים במדינה המשוסעת. על פי הדיווח, בתקיפת מטוסי הקרב הרוסיים באזור לטקייה בשני נהרגו לפחות 45 בני אדם - מרביתם לוחמים בשורות המורדים.