הנער המוסלמי שנעצר בגלל שעון שבנה נפגש עם אובמה

לאחר שסיפורו עורר הדים ברחבי העולם, נפגש אמש אחמד מוחמד בן ה-14 עם הנשיא האמריקני במהלך ערב אסטרונומיה שנערך בבית הלבן. "זה היה מפגש מרגש", צייץ הנער בעמוד הטוויטר שלו, לאחר שזכה לחיבוק חם מאובמה. מוחמד צפוי לעבור בקרוב לקטאר, שם קיבל מלגת לימודים יוקרתית בתכנית ליזמים צעירים

הנער במפגש עם אובמה, אמש (טוויטר)

מפגש מרגש בין הנער המוסלמי לנשיא ארה"ב: לאחר שסיפורו של אחמד מוחמד בן ה-14 מטקסס עורר הדים ברחבי העולם, הנער המוסלמי שבנה שעון שנחשד כפצצה ונעצר - נפגש אמש (שלישי) עם הנשיא אובמה בבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מוחמד הוזמן לערב אסטרונומיה שנערך באגף הדרומי של הבית הלבן בהשתתפות הנשיא, אסטרונאוטים, מדענים - ומאות סטודנטים ויזמים צעירים. בסופו של הערב, זכה למפגש חטוף עם הנשיא אובמה, לחץ את ידו - וזכה לחיבוק חם ממנו.

הנער הנרגש מיהר לשתף את תמונות המפגש שלו עם הנשיא אובמה ברשתות החברתיות - וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "זו הייתה פגישה מרגשת מאוד, זה היה כבוד גדול לפגוש אותך, אדוני הנשיא".

סיפורו של אחמד הכה גלים בארה"ב ובעולם, לאחר שהשעון שבנה והביא לבית הספר נחשד כפצצה. מורתו חששה, הזמינה משטרה - ואלה עצרו את הנער. רבים במדינה לא נותרו אדישים למעצר המקומם, בהם גם הנשיא אובמה שהזמין את אחמד מוחמד הצעיר לבית הלבן: "שעון מגניב, אחמד", צייץ אז אובמה, "רוצה לבוא לבית הלבן ולהביא אותו איתך?".

השעון שבנה וחולל סערה (רויטרס)


חוץ מאובמה, מייסד פייסבוק מארק צוקרברג - ובכירים רבים נוספים, זימנו את אחמד מבתי ספר יוקרתיים רבים ברחבי ארה"ב ללמוד אצלם - בהם גם המכון הטכנולוגי היוקרתי MIT. אלא שאחמד בחר עתיד מעט אחר, לפחות בשלב זה: הוא ומשפחתו צפויים לעבור בקרוב לקטאר - שם זכה הנער בן ה-14 במלגה יוקרתית שתממן לימודים בתכנית ליזמים צעירים בדוחא. משפחתו של אחמד הבהירה כי המעבר נעשה לצורך קידומו של אחמד ועל מנת לאפשר לו לרכוש השכלה גבוהה בתחומים בהם הוא מצטיין.