סדקים בקואליציה נגד דאע"ש: קנדה תפסיק להשתתף בתקיפות

במהלך מסע הבחירות שלו, הבטיח ראש ממשלת קנדה הנבחר ג'סטין טרודו, כי הוא יביא לשינוי משמעותי במדיניות ארצו. כעת, לאחר שזכה ברוב בקרב הבוחרים, הוא ממהר לקיים את ההבטחות כשהראשונה שבהן היא הפסקת ההפצצות האוויריות נגד דאע"ש

סדקים לקואליציה? אובמה (רויטרס)

ראש ממשלת קנדה הנבחר, ג'סטין טרודו, הודיע לנשיא ארה"ב אובמה כי הוא מושך את כוחותיו וכי ארצו לא תשתתף יותר במערכה הצבאית נגד ארגון דאע"ש. המנהיג הקנדי הטרי, הסביר כי הוא כבר דיבר עם הנשיא אובמה והבהיר לו שחיל האוויר יפסיק להפציץ את מטרות הארגון בסוריה ובעירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך מסע הבחירות שלו הבהיר ראש הממשלה הקנדי כי הוא יישנה את מדיניות ארצו במספר תחומים, העיקרי שבהם הוא המלחמה בדאע"ש. בשיחה עם כתבים שערך טרודו הוא הסביר כי למרות העובדה שמטוסיו יפסיקו את התקיפות, קנדה תמשיך להעניק סיוע הומנטירי לנפגעים במלחמת האזרחים ואנשיו יאמנו את כוחות המורדים הסורים.

קנדה לא תפציץ מטרות בסוריה

טרודו ציין כי שוחח עם הנשיא אובמה והסביר לו כי הוא לא מתכוון להפר את הבטחת הבחירות שלו. "הנשיא הבין שהתחייבתי לבחורים שלי, אני אסיים את המעורבות הצבאית שלנו במלחמה בדאע"ש", אמר.

ג'סטין טרודו בן ה-43, הוא בנו של ראש ממשלת קנדה לשעבר פייר טרודו שכיהן בתפקיד בשנות ה-70 וה-80. ראש הממשלה הטרי, ניצח בבחירות את סטפאן הארפר והעלה את המפלגה הליברלית לשלטון כשהוא זוכה לתמיכתם של כ-40 אחוזים מהמצביעים הקנדים.

במהלך מסע הבחירות, הבטיח טרודו לבוחריו להביא שינוי בתפיסת העולם של הממשל הקנדי. מלבד הפסקת המוערבות במלחמה נגד דאע"ש, התחייב המנהיג הנבחר לפעול מיידית בנושאים שונים, בהם גם הסדרה חוקית של שימוש במריחואנה. "במהלך העשור האחרון קנדה הפסיקה להיות קול החמלה והליברליות בעולם, הגיע הזמן להשיב אותה לחזית בנושאים האלו", אמר ראש הממשלה הקנדי.