בלב ים: ישראלים הצילו פליטים מסוריה ועירק

ישראלים ששטו ביאכטה מול חופי יוון נענו לקריאות של ילד סורי שסירתו שקעה. בקרבת מקום הם מצאו עוד מספר פליטים, בהם גם תינוק שהיה ללא רוח חיים. "הגשנו את גופתו לאמו, זה היה מחזה קורע לב", סיפר אחד המצילים לחדשות 2. הם העבירו את אלו ששרדו לרשויות ביוון

קבוצת ישראלים ששטה ביאכטה שהייתה בדרכה מטורקיה בחזרה לישראל שמעה לפנות בוקר (ראשון) מול חופי יוון קריאות מצוקה של ילד. כשהתקרבו אליו ראו כי מדובר בפליט סורי כבן 11 שצף במים לבדו. הם משו אותו ושמעו ממנו כי משפחתו נמצאת בקרבת מקום, לאחר שסירת הגומי שבה שטו עם מבריח שקעה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הישראלים לא היססו, העלו את הילד לסיפון ומשם המשיכו, בהכוונתו, לעבר המקום שבו שקעה הסירה עם בני משפחתו. כשהגיעו לנקודת הטביעה הם מצאו מספר ניצולים ולמרבה הצער - גם גופות צפות בים. הם משו את כל הניצולים, כעשרה בני אדם מסוריה ומעירק, וגם גופה של תינוק.

הישראלים שהיו על הסיפון מתארים מראה קורע לב, כאשר אמו של התינוק שנמצא ללא רוח חיים סירבה לעזוב את גופתו וחיבקה אותו ארוכות על היאכטה. הם המשיכו עם הפליטים שניצלו והורידו אותם ביוון - שם הם הועברו לידי הרשויות.

"קצת לפני הזריחה גילינו בחור צף במים וצועק 'הצילו' באנגלית. חשבנו שזה צולל שניתק מהחבורה שלו, אבל גילינו שזה ניצול מספינה שטבעה. חשבנו שהוא בודד והעלנו אותו לסירה. הוא סיפר לנו שאח שלו מת והוא לא יודע איפה הוא, אספנו אותו לסירה והמשכנו לעבר אי יווני ליד טורקיה. בדרך, במרחק של 500 מטר ממנו, התגלתה קבוצה צפה מעל המים", סיפר שלמה אסבן שהיה על היאכטה בשיחה עם חדשות 2.

"לצערנו פגשנו מקרה לא קל, במיוחד היה קשה לי שהוצאתי את הילד בן החצי שנה שהיה ללא רוח חיים. היה בכי, זה זיעזע אותי", סיפר גל ברוך שסייע גם הוא בהצלת הפליטים. "כשאמא שלו עלתה לסירה והבאתי לה את התינוק שלה זה היה מחזה מחריד. היא התאבלה בסירה שלנו על התינוק שלה. זה מחזה שלא נשכח אותו כל החיים, קורע לב. הוצאנו אותם מהים בדמעות".