תקוע לרגל שיפוצים: מחוגי הביג בן ייעצרו לארבעה חודשים

מחוגיו של השעון המפורסם יפסיקו לתקתק לתקופה הארוכה ביותר מזה 156 שנה בגלל שיפוץ כולל ודחוף. דוח שהוכן במיוחד עבור הפרלמנט הבריטי קבע: "אם השיפוץ לא ייצא לדרך בקרוב – השעון עלול להיתקע, ואף חמור מכך"

מחוגי הביג בן יעצרו (רויטרס)

תושבי לונדון ייאלצו לבדוק את השעה בשעון היד או בסלולרי שלהם במשך ארבעה חודשים, זאת לאחר שהתברר כי "הביג בן" חייב שיפוץ יסודי - ומהר. מדובר באחד מתיקוני השעונים היקרים בהיסטוריה, שכן עלות השיפוץ נעמדת ב-40 מיליון פאונד שהם כ-240 מיליוני שקלים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהדוח המיוחד שהוכן עבור הוועדה הבין משרדית של האוצר והמסחר בממלכה המאוחדת, עולה כי השעון המפורסם סובל מבעיות כרוניות במיסבים ובמטוטלת. "אם התיקונים לא יבוצעו בשנתיים-שלוש הקרובות, כל המנגנון עלול להיתקע, ואף גרוע מכך", כתבו מחברי הדוח.

מלבד הטיפול במנגנון, במהלך השיפוץ תותקן מעלית שתחליף את גרם המדרגות ומרכז מבקרים חדש ייבנה בבסיס אתר התיירות הפופולרי. על מנת לבצע את השינויים, ייעצרו מחוגי השעון לפרק זמן של ארבעה חודשים - פרק הזמן הארוך ביותר שבו עמד השעון מלכת מזה 156 שנה.

התיקון היקר יכביד על כיסו של משלם המסים הבריטי שכבר משלם סכום של 7 מיליארד פאונד על שיפוץ בניין הפרלמנט. "מצבו של הביג בן כל כך גרוע, שהוא חייב טיפול מיידי למרות העלות הגבוהה", הסבירו חלק מחברי בית הנבחרים, שתומכים בהתחלת השיפוצים למרות התזמון הבעייתי.