קפץ לבקר: קנגורו נמלט - וקיפץ ברחובות ניו יורק

לא בכל יום זוכים לראות קנגורו, ודאי שלא באמצע הרחוב. חיית הבר עם הכיס נמלטה מחצר בה הוחזקה בסטטן איילנד - וקיפצה במהירות בין הבניינים והרחובות באזור. תושבים מבוהלים הזעיקו את המשטרה, ששמה את ידיה על החיה. צפו בקנגורו מקפץ בעיר

שם את בעליו בכיס הקטן: תושבים המומים בסטטן איילנד שפשפו את העיניים אתמול (שבת) לאחר שנדהמו לגלות שכן חדש ברובע הניו-יורקי: קנגורו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

החיה עם הכיס אותרה כשהיא מקפצת במהירות בין בתים, כבישים וחניונים במקום - ועוררה בהלה בקרב התושבים. "בהתחלה חשבתי שזה צבי קטן, כי לפעמים רואים אותם משוטטים פה", סיפר אחד מהם, "אלא שאז החיה נותרה עומדת על הרגליים וקיפצה במגרש החנייה - אז הבנתי שזה קנגורו".

התושבים, שהבחינו בחיית הבר מקפצת במהירות גדולה, מיהרו להזעיק את המשטרה. השוטרים שהחלו במרדף אחר הקנגורו הצליחו לשים עליו את ידיהם כעבור כרבע שעה. מדובר בקנגורו העונה לשם באסטר, זכר כבן שנה וחצי שמתנשא לגובה של כמטר ושוקל 10 קילוגרם. "מחקירה שערכנו התגלה כי הוא ברח מחצר מגודרת בה שהה, לאחר שהשער הושאר פתוח", מסרה קצינת המשטרה המקומית.

"לפני 3 שנים, סוס פוני וזברה ברחו מאותה מהחצר של אותם הבעלים", סיפרו במשטרה. חוק מדינת ניו יורק אוסר על החזקת בעלי חיים עם כיס באחד מחמשת רובעי העיר, אלא אם הוא בגן חיות, מעבדה, קרקס או בית חולים וטרינרי. למרות הבהלה הראשונית, התושבים סיכמו את החוויה בחיוך: "שמנו לב שהוא קיפץ ורץ לו בחופשיות. היה נראה שהוא שמח ונהנה מהחופש".