ברון הסמים "אל צ'אפו" נפצע במהלך מרדף אחריו

ביולי האחרון הופתעו הרשויות במקסיקו לגלות שברון הסמים "אל צ'אפו" הצליח לחפור מנהרה מתאו המאובטח בכלא ולצאת אל החופשי. מאז מתקיים אחריו מצוד וכעת הקבינט הבטחוני של מקסיקו מאשר ששוב התחמק העבריין מזרועות החוק, אך נפצע במהלך המרדף

נמלט פעמיים מהכלא. גוזמן. (רויטרס)

ברון הסמים הנמלט חואקין "אל צ'אפו" גוזמן, שנמלט מהכלא בחודש יולי האחרון, נפצע במהלך מרדף שמתנהל אחריו, כך דיווחו אמש (שבת) גורמים רשמיים במקסיקו. אחר גוזמן, ראש קרטל סמים גדול במדינה, מתנהל מרדף שהוביל בשבועות האחרונים  להרים בצפון מערב מקסיקו, שם ככל הנראה נפצע ברגלו ופניו בעת שהצליח להימלט מזרועות החוק פעם נוספת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קבינט הביטחון המקסיקני דיווח על המקרה מבלי לספק פרטים אודות המיקום המדויק בו התנהל המרדף. לדברי הקבינט, המאמצים לכלוא מחדש את ברון הסמים נמשכו ברצף מאז בריחתו ביולי האחרון מהכלא דרך תעלה שחפר מתאו בכלא המקסיקני השמור. המשטרה חברה לסוכנויות בין לאומיות במטרה לתפוס את ראש ארגון הפשע הנמלט שמבוקש גם בארצות הברית כשמאמצי החיפוש הובילו לאחרונה להרים בצפון מערב המדינה. גוזמן אכן היה באותו אזור ובמהלך המרדף, על פי הצהרת הקבינט, נפצע.

ביולי האחרון הפתיע "אל צ'אפו" את מקסיקו כשהצליח, כמו בסרטים, להימלט מתא המאסר שלו דרך מנהרה שחפר. על פי ההערכות גוזמן, או מישהו מטעמו, חפרו את המנהרה הארוכה מחוץ לכלא המאובטח. זמן קצר לפני בריחתו נראה גוזמן נכנס למקלחות ולאחר שנעלם מטווח הראייה של המצלמות, גילו הסוהרים כי תאו ריק.

המנהרה, שעומקה 10 מטרים ואורכה יותר מקילומטר וחצי, החלה מתוך תאו של גוזמן והובילה למבנה סמוך לכלא. 18 סוהרים הועברו לחקירה בחשד שידעו על תכנית הבריחה. המשטרה החלה במצוד רחב היקף אחרי העבריין הנודע. במקסיקו הגדירו את הבריחה כ"פרשה מביכה" עבור הנשיא נייטו ועבור רשויות החוק, במיוחד לאור העובדה ראש הקרטל הצליח להתחמק מכלא שמור נוסף ב-2001.