"האינתיפאדה הגלובלית החלה": מאות בהפגנה נגד ישראל בלונדון

המונים מניפים שלטים וקוראים קריאות נגד ישראל סמוך לשגרירות הישראלית בלונדון. הם מוחים נגד פעולות ישראל בשטחים, אך לא סיפקו מילות ביקורת על המחבלים הפלסטינים וגל הטרור האחרון. כמה מפגינים נשאו דגלי חמאס וחיזבאללה

מאות רבות הגיעו היום (שבת) סמוך לשגרירות ישראל בלונדון כדי למחות נגד פעולות ישראל בשטחים ולהביע סולידריות עם הפלסטינים. המפגינים הניפו שלטים כגון "אל תגעו באל-אקצא" ו"האינתיפאדה הגלובלית החלה". בין המפגינים היו כמה עשרות שנשאו דגלי חמאס וחיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהפגנה השתתף גם חבר הפרלמנט לשעבר, ג'ורג' גאלווי, הידוע בדעות האנטי-ישראליות שלו. במהלך מבצע צוק איתן התגאה גאלווי כי המחוז שבראשו הוא עמד "נקי מיהודים".

מדובר בהפגנה גדולה במיוחד שהתקיימה בעקבות בקשות המארגנים לפעילים לבוא ולהביע את תמיכתם בפלסטינים. אלא שחוץ מהאמירות הקשות נגד ישראל - לא נשמעו אמירות בגנות גל הטרור האחרון ומתקפות המחבלים.

לונדון, היום

המחאה הזו מתקיימת לאחר שבתחילת השבוע התקיימו הפגנות קטנות יותר, אך כמות האנשים באירוע הזה גדולה וחריגה. ההמונים שהגיעו להפגין נגד ישראל העדיפו להתעלם משאלות חדשות 2 לגבי חלקם של הפלסטינים בהסלמה האחרונה והמארגנים טוענים כי ההפגנות הללו צפויות להימשך ולהחריף.