"ג'ון הג'יהאדיסט הכריח אותי לרקוד טנגו"

דניאל ריי ששוחרר משבי דאע"ש חשף בריאיון את שיטות העינוי הביזאריות של הפנים הכי מפורסמות בארגון. "הוא אחז בידי ופשוט רקד איתי טנגו, אחר כך איימו עליי שיחתכו את אפי בצבת", שחזר

"רקד איתי טנגו", ג'ון הג'יהאדיסט

אין אדם בעולם כולו שלא שמע על ג'ון הג'יהאדיסט. האיש ששמו מתקשר כמעט באופן אוטומטי עם המונח "טרור עולמי", הפך למוציא להורג הלא-רשמי של ארגון המדינה האסלאמית. אלא שכעת מתברר שמלבד אכזריות יוצאת דופן, פעיל הארגון ניחן בסאדיזם בלתי מוסבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דניאל ריי, צלם עיתונות בן 26 ששהה במשך יותר משנה בשבי הארגון בסוריה, סיפר כי במהלך התקופה הבחין כי בין שוביו נמצא גם ג'ון הג'יהאדיסט. בריאיון שהעניק לרשת CNN, סיפר כי הטרוריסט בברדלס השחור ביצע מעשים שונים שלדבריו "גבלו בביזאר של ממש".

"הוא אחז אותי בידיו ופשוט רקד איתי טנגו", שחזר ריי. "הוא הוביל אותי ברחבי האזור שבו כלאו אותנו. הורדתי את הרא ולא הסתכלתי בעיניו מחשש שיפגע בי. לפתע הוא שינה כיוון, ואז אנשיו הכו אותי והחלו לבעוט בי".

"לא הסתכלתי לו בעיניים", דניאל ריי (CNN)


בהמשך הוסיף ריי כי "בסוף הריקוד הוא איים לחתך את האף שלי בצבת ובדברים נוספים מהסוג הזה... כל מה שעבר לי בראש הוא 'מה לעזאזל' קורה פה?".

מומחים העוסקים בחקר הטרור ובפעילות דאע"ש בשנה האחרונה טענו כי התנהגותם של שובי דאע"ש בכלל ושל ג'ון הג'יהאדיסט, מלווה בפעולות מחרידות שכל תכליתן היא הפקת הנאה מסבלם של השבויים. "זה מזכיר מאוד את ההומור הסאדיסטי של 'התפוז' המכאני', הסביר אחד מהם. "זוהי תוספת אחת לתיאורים רבים ומזוויעים הנוגעים לאופן שבו דאע"ש מתייחס לבני אדם".