שחקן הכדורסל נייט האפמן מת בגיל 40

פחות מחודש מאז הודיע שלקה בסרטן סופני, נכנע הסנטר האגדי של מכבי תל אביב למחלה. האפמן שיחק בשורות מכבי תל אביב במשך שלוש עונות, שבמהלכן קצר הישגים רבים - בהם גם זכייה באליפות אירופה ב-2001. בהנהלת המועדון הגיבו בצער עמוק לידיעה על מותו: "היה שחקן נפלא על המגרש ואיש מדהים מחוצה לו"

"מגדולי השחקנים שידענו". האפמן (רויטרס)

עולם הכדורסל הישראלי מרכין ראש: שחקן מכבי תל אביב לשעבר, נייט האפמן, מת היום ממחלת הסרטן - והוא בן 40 בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נותניו המרשימים של האפמן, שהתנשא לגובה של 2.12 מטרים, הצניחו אותו לתפקיד הסנטר במכבי ת"א בשנת 1999 לאחר עונה אחת בקבוצה הספרדית פואנלבראדה.

הוא שיחק בשורות הצהובים במשך שלוש עונות, שכללו בין השאר גם את משחק גמר היורוליג בשנת 2000 וזכייה בטוניר של שנת 2001 – שם זכה גם בתואר שחקן העונה בישראל. בנוסף רשם האפמן הישגים מרשימים בקבוצה - במסגרתם זכה בשלוש אליפויות ישראל ובשלושה גביעי מדינה.

לאחר ששיחק עם הקבוצה בפיינל פור 2002, עזב האפמן את הקבוצה לטובת הטורונטו ראפטורס, משם שוחרר כעבור שבעה משחקים בלבד בטענה כי הסתיר מידע רפואי מהקבוצה הנוגעת לפציעה באחת מברכיו. האירוע הזה סימן את פרישתו של האפמן, שלאחריה פתח מחנה כדורסל לילדים יחד עם קונסטנטין פופה, ששיחק לצדו במכבי.

בספטמבר האחרון הודיע האפמן במהלך ריאיון כי הוא לקה בסרטן גרורתי בשלפוחית השתן, וכי מצבו סופני, והיום, כאמור, הלך האפמן לעולמו. מועדון הכדורסל מכבי תל אביב פרסם הודעה רשמית לאחר היוודע מותו, בה נכתב: "אנו מרכינים ראש במותו של נייט האפמן, מגדולי השחקנים שידע המועדון, והוא בן 40 בלבד. נייט היה שחקן נפלא על המגרש ואיש מדהים מחוצה לה. לבנו נחמץ. תנחומינו למשפחתו".