עיתון בצרפת: המחבל בא מהעיר בזק

"ליברסיון" פרסם ידיעה על הפיגועים בירושלים בצירוף מפה. מערבית לבירה מוקמה העיר "בזק" - זאת ככל הנראה לאחר שאחד העורכים פירש בטעות את עצם היותו של המחבל עלא אבו-ג'מל עובד חברת התקשורת כשם של יישוב. זמן קצר לאחר מכן הטעות תוקנה

הטעות בעיתון

ב"ליברסיון" הצרפתי קבעו יישוב חדש בישראל: בזק. היומון הצרפתי פרסם טעות מביכה במיוחד, כשציין את שם חברת התקשורת על מפה שהופיעה בידיעה באתר האינטרנט שלו על הפיגוע אתמול (שלישי) ברחוב מלכי ישראל בירושלים. הסיבה: המחבל, עלא אבו-ג'מל, תושב מזרח ירושלים, הוא עובד בזק - מה שגרם כפי הנראה לשגיאה. זמן קצר לאחר מכן עלו בעיתון על הטעות והיא תוקנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הליברסיון הוא יומון צרפתי היוצא לאור החל משנת 1973 הנחשב לאחד העיתונים המובילים בצרפת ובעל אופי שמאלני. הוא נוסד על ידי הפילוסוף והמחזאי ז'אן פול-סארטר.

בפיגוע אתמול נרצח הרב ישעיהו קרישבסקי ז"ל (65). בסרטון שתיעד את הפיגוע ופורסם אמש, נראה המחבל כשהוא שועט במהירות עם רכב של חברת התקשורת, עולה על המדרכה ופוגע בעוצמה בשלושה בני אדם שהמתינו בתחנת אוטובוס במקום.

לאחר שפגע בנוסעים יצא המחבל מרכבו והחל לדקור עוברים ושבים. מאבטח שהיה בקרבת מקום הצליח לירות ולפגוע במחבל ולאחר מכן הצטרפו אליו אחרים שסייעו בנטרולו. הרב קרישבסקי מת מפצעיו, 8 בני אדם נוספים נפצעו - מתוכם אחד באורח בינוני-קשה.