העונש לפנסיונר שייצר יין בסעודיה: 350 מלקות

אזרח בריטי שמתגורר בסעודיה נתפס עם יין תוצרת בית ברכבו. על פי חוקי השריעה היא נדון לעונש אכזרי במיוחד, בנוסף למאסר בפועל. ילדיו קוראים לממשלת בריטניה לחלץ אותו: "גופו לא יעמוד בזה"

"הגוף שלו שביר". אנדרי (SKy News)

"ההצלפות יהרגו אותו": בית משפט דתי בסעודיה גזר עונש חמור על פנסיונר בריטי בן 74, לאחר שבמכוניתו נמצא יין תוצרת בית. הוא צפוי לקבל 350 מלקות בנוסף לעונש המאסר שריצה, משפחתו דורשת מממשלת בריטניה להתערב ומביעה חשש לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית משפט של השריעה קבע כי אנדרי ביצע עבירה חמורה, כאשר עבר על איסור צריכת וייצור האלכוהול במדינה בה הוא מתגורר כבר 25 שנים. הוא ריצה 12 חודשי מאסר, אך הרשויות לא שחררו אותו מהכלא וקבעו כי עליו לעבור את הטקס הפומבי והמשפיל.

ילדיו של אנדרי חוששים כי הוא לא יעמוד בהצלפות הפומביות: "הוא סובל מאסתמה וכבר שרד את מחלת הסרטן שלוש פעמים, הגוף שלו שביר". סיימון, הבן הצעיר של אנדרי, סיפר לתקשורת הבריטית כי אביו מוחזק בחדר ללא חלונות, בכלא שידוע לשמצה בשל אכזריותו: "הוא אדם זקן ולא חזק, ההצלפות יביאו למותו - הוא יקבל התקף לב".

שלושת ילדיו ושבעת נכדיו של אנדרי יוצאים למאבק פומבי בבריטניה למען שחרורו: "אנחנו רוצים אותו בבית והמדינה צריכה להתערב". הבת קירסטן סיפרה לרשת "סקיי" כי המשפחה חשה חסרת אונים: "הפנייה הזו לציבור היא המוצא האחרון שלנו". לדבריו, אביה שרד בכוחות ותעצומות נפש את עונש המאסר, אך היא חוששת שלא יעמוד בעונש הנוסף. "הוא לא אדם בריא, אני מרגישה שחייבים להוציא אותו משם".

צוות מטעם השגרירות הבריטית החל לעסוק במקרה ההומניטרי ולבקר את אנדרי בכלא כדי לעקוב אחר מצבו. פנייה בנושא נעשתה לרשויות בסעודיה, אך טרם התקבלה תשובה בנושא.