צפו: המגדלים שלא הסכימו לקרוס ולהיהרס

לא עמדו ברף שהציב גשר מעריב: חברת הריסה בסקוטלנד לא הצליחה להפיל לחלוטין שני בניינים רבי קומות. התושבים שהגיעו לצפות באירוע יצאו מעט מאוכזבים, והדיירים שפונו לפני ההריסה ייאלצו למצוא מקום חדש לישון. צפו בפיצוץ

פיצוץ כושל לעיני התושבים: עיריית גלזגו, בירת סקוטלנד, תכננה לחגוג אתמול (ראשון) עם הציבור את הריסתם של שישה בניינים רבי קומות - במסגרת תכנית לשיקום שכונות ובניית דירות חדשות. המגדלים "לא שיתפו פעולה" עם החגיגה, ושניים מהם קרסו רק באופן חלקי. כעת 2,000 דיירים לא יוכלו לשוב לבתיהם עד שהבניינים ייהרסו לגמרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התכנית הייתה לבנות אלפי יחידות דיור במקום הבניינים: שישה מגדלים יועדו להריסה, אך שניים מהם נותרו לעמוד גם לאחר פיצוץ הקומות התחתונות. 

כ-2,500 דיירים פונו מהאזור לפני ההריסה והובטח להם שיוכלו לחזור עוד באותו יום, אך חזרתם הביתה תתעכב. חברת הדיור של העירייה הודיעה כי תפעל בשיתוף פעולה עם חברת ההריסה, על מנת לאפשר את חזרתם של הדיירים הביתה.

בתקשורת המקומית דווח כי חלק מהתושבים יצאו מאוכזבים מהאירוע, במיוחד אלו שייאלצו למצוא סידור לינה אחר לימים הקרובים. אחת התושבות סיפרה לתקשורת המקומית: "הבת שלי קצת פחדה, הפיצוץ גרם לבטן שלי לרעוד".

תושב אחר האשים דווקא את חברת הבנייה - ולא את חברת ההריסה: "זה לא היה קורה באדינבורו, הבניינים האלה כנראה בנויים יותר מדי טוב. חיכיתי הרבה זמן לראות אותם קורסים, ותוך שניות זה נגמר". זוג שנכח באזור משעות הבוקר הוסיף: ""זה היה מדהים, זו פעם ראשונה שראינו דבר כזה. נראה לנו שמישהו בצרות כי שניים מהבניינים עדיין עומדים".