אירן מציגה: ניסוי סופי מוצלח בטיל משופר שמגיע עד לישראל

במדינה התגאו בטיל "עימאד" שעבר בהצלחה את כל המבחנים והציגו את סרטון הניסוי. ה"עימאד" שיפר את רמת הדיוק שלו פי 4 מטיל מיושן יותר, והוא מסוגל לפגוע במטרות במרחק של עד 1,700 ק"מ

האירנים אולי משהים את החלום על פצצה גרעינית, אבל בהחלט לא זונחים את פיתוח אמצעי הלחימה. משרד ההגנה האירני הודיע היום (ראשון) על ניסוי מוצלח לטיל-מונחה בליסטי חדש בעל רמת דיוק גבוהה - שיכול לפגוע בישראל. "מדובר בפריצת דרך", התגאו בסוכנות הידיעות האירנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר ההגנה האירני, חוסיין דהקאן, הצהיר על סיום הניסויים בטיל המכונה "עימאד" בהצלחה. הכרזה זו מסמלת התקדמות בניסיונות האירניים לשפר את רמת דיוק הטילים שברשותם. "ה'עימאד' מסוגל לפגוע במטרה ברמה גבוהה של דיוק ולהרוס אותה כליל", התגאה דהקאן.

טיל ה"עימאד"
העימאד הוא דגם משודרג של טיל השבאב-3, שנמצא בשימוש מ-2003. לשבאב-3 היה טווח דומה אך רמת הדיוק שלו הייתה 2,000 מטרים. אנתוני קורדסמן, חוקר המרכז לאסטרטגיה ויחסים בין לאומיים בוושינגטון, סיפר כי הטיל החדש מסוגל לשאת מטען במשקל 750 קילוגרמים, להגיע לטווח של 1,700 קילומטרים ולפגוע במטרה בדיוק של 500 מטרים.

"העימאד מציג התקדמות משמעותית מבחינת הדיוק", הסביר עוזי רובין, מומחה ישראלי לטילים וממפתחי מערכת ה"חץ". "יש לו מערכות ניווט מתקדמות ומערכת שליטה הנמצאת בראש הטיל".

במקביל, העניק היום הפרלמנט האירני אישור רשמי למתווה הכללי של הסכם הגרעין עם המעצמות. על פי הדיווח ברשת "אל מנאר", הפרלמנט ידון בפרטי ההסכם המדויקים ביום שלישי, לקראת אישור סופי של העסקה והסרת הסנקציות.