המסיבה של קים: קוריאה הצפונית חוגגת במצעד צבאי ענק

מפלגת הפועלים של קוריאה הצפונית חוגגת 70 שנה לשלטונה במדינה - ולרגל האירוע החגיגי נערך בפיונגיאנג הבירה, כמיטב המסורת - מסדר צבאי מרהיב לכבודו של המנהיג קים ג'ונג און. גם במעמד החגיגי הזה, קים לא התבייש להעביר מסרים מאיימים לארצות הברית

אלפי חיילים צועדים בתיאום מושלם, מנהיג אחד ויחיד: מפלגת הפועלים של קוריאה הצפונית חגגה היום (שבת) 70 שנה להקמתה - ובמדינה המסוגרת בעולם, זו הייתה סיבה ענקית למסיבה. מצעד צבאי עצום ומרהיב נערך בלב הבירה פיונגיאנג, לעיניו המשתאות של השליט קים ג'ונג און - שהוא גם המפקד העליון של הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במצעד ניתן היה לחזות בחילות הצבא השונים של הדיקטטורה האסייתית עורכים מסדר לכבודו של המנהיג האהוב. מפקדי הצבא מחאו לו כפיים בהתלהבות, וקריינית הטלוויזיה הידועה לא ידעה את נפשה מרוב התרגשות - ונשמע היה בקולה כי היא בוכה מרוב אושר.

ולא רק תמונות מרהיבות סיפק האירוע, אלא גם מסרים חדים וברורים של המנהיג. בנאום שנשא קים לרגל החגיגות הוא שלח מסר מאיים לוושינגטון: "צבא קוריאה הצפונית ערוך לכל מלחמה שתתחיל נגדה ארה"ב האימפריאליסטית". כנראה שככה זה במדינה שבה רואים בכל תרגיל צבאי של מדינה אחרת - במיוחד של קוריאה הדרומית או ארה"ב השנואות, כאיום ממשי על הקיום.