תיעוד: רגע הפיצוץ הקטלני באנקרה שגבה את חייהם של עשרות

שעות לאחר שני הפיצוצים שהחרידו את לב הבירה הטורקית וגבו את חייהם של כ-86 בני אדם, נחשף תיעוד מהרגע בו אירעו. בסרטון נראים פעילי שלום רוקדים ואוחזים ידיים - ומאחוריהם מתרחש פיצוץ מחריש אוזניים, שהתברר תוך דקות כקטלני. ארדואן: "זו פעולה נפשעת נגד אחדות העם הטורקי"

רגעי הפיצוץ המחריד בלב הצעדה למען השלום - לעיני המצלמות: שעות לאחר שני הפיצוצים שאירעו סמוך לתחנת הרכבת המרכזית בבירת טורקיה ושגבו את חייהם של למעלה מ-30 בני אדם - נחשף תיעוד של רגע הפיצוץ באנקרה. בסרטון נראים הפעילים למען השלום כשהם אוחזים ידיים ורוקדים - ואז, מתרחש סמוך להם פיצוץ עוצמתי ומחריש אוזניים, שמתברר דקות לאחר מכן כקטלני.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

גופות רבות הצטברו במקום לאחר הפיצוץ - וכוסו בדגלים שנשאו רק דקות קודם לכן הצועדים למען השלום. גורמים בממשלת טורקיה מסרו כי מדובר במתקפת טרור - ונבדקת האפשרות לפיה מחבל מתאבד התפוצץ בין ההמון וגרם לתוצאה הקשה. משרד הבריאות הטורקי מסר כי מספר ההרוגים עלול לעלות - זאת עקב הפציעות הקשות מהם סובלים רבים מהפצועים.

ראש הממשלה הטורקי, אחמט דבוטאולו, ייפגש עם גורמי ביטחון בכירים במדינה על מנת לנסות ולהבין מי בדיוק עומד מאחורי המעשה. נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, גינה בחריפות את המתקפה ואמר כי מדובר בפיגוע טרור שנועד לפגוע בשלום האומה הטורקית. ארדואן קרא לתגובה נחושה נגד מבצעי הפיגוע. ראשי המחתרת הכורדית הורו לפעילים לחדול מכל פעילות - עד שיתברר מי האחראים למתקפה באנקרה.

הרוגים רבים באנקרה (CNN TURK)