ארה"ב: "טילים ששוגרו לסוריה פגעו באירן"

האם רוסיה שיגרה טילים מתקדמים שהתפוצצו בשטחה של בת בריתה? על פי מקור ביטחוני בפנטגון ספינת מלחמה רוסית שיגרה 4 טילים מתקדמים מסוג "קאליבר" שפגעו בשטח הרפובליקה האסלאמית. רוסיה ואירן טרם אישרו את הפרטים

ירי תועה? ספינת מלחמה רוסית (רויטרס)

מספר טילי שיוט ששוגרו מספינת מלחמה רוסית וכוונו לסוריה התפוצצו בשטחה של אירן, כך אומר מקור רשמי בוושינגטון לרשת CNN. על פי הדיווח, המודיעין האמריקני הצליח לקלוט לפחות ארבעה טילים שהתפוצצו בזמן ששייטו מעל אירן. עוד דווח כי לא ברור אם יש נפגעים מהפיצוצים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיווח לא נאמר היכן בדיוק הטילים פגעו או התפוצצו בשטח הרפובליקה האסלאמית. הספינה ששגרה אותן משייטת במי הים הכספי, ומסלול הטילים לשטח סוריה עובר מעל אירן ועירק. הטילים שהתפוצצו הם טילי "קאליבר" - טילים חדשים יחסית של הצבא הרוסי, שעושה בהם לראשונה שימוש בעימות.

לידיעה על השיגור אין אישור באירן או ברוסיה. אתמול שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו דיווח לנשיא פוטין בשידור כי 26 הטילים ששוגרו מהים הכספי פגעו במטרותיהם ושאין קרבנות בנפש. פוטין בירך על יעילותם ודיוקם של הטילים.

בארצות הברית עוקבים בדאגה ומביעים הסתייגות מהיוזמה של מוסקבה בסוריה. ארצות הברית מסרבת בינתיים לשתף פעולה עם פוטין במזרח התיכון, אבל כן מקיימת איתו שיחות תיאום כדי למנוע תקלות או עימות לא מכוון בין מטוסי המעצמות בשמי סוריה. שר ההגנה האמריקני אמר כי "ההתנהלות הרוסית אינה אחראית ואינה מקצועית".