מקסיקו: פרס על ראשו של דונלד טראמפ?

דבריו של המועמד לנשיאות ארה"ב נגד המהגרים המקסיקנים עוררו את זעמו של ברון הסמים "אל צ'אפו" - שעל פי דיווחים הציע 100 מיליון דולרים לכל מי שיביא לו את טראמפ "מת או חי". טראמפ כבר פנה ל-FBI בעקבות איום מרומז מצד בנו של העבריין המקסיקני הנמלט

"רוצה את טראמפ מת או חי": ברון הסמים המקסיקני חואקין גוזמן (אל צ'אפו) נמלט מהכלא לפני מספר חודשים ומיקומו לא ידוע, אך על פי דיווחים הוא הציב ממקום מחבואו פרס על ראשו של המתמודד לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ. הרקע לפרס, שעומד אגב על כ-100 מיליון דולרים, הוא ככל הנראה דבריו של טראמפ בגנות המהגרים המקסיקנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום בעיתון האמריקני "קומפלקס" ובאתרים נוספים, דבריו של טראמפ לפיהם המקסיקנים שמגיעים לארה"ב הם "אנסים ופושעים" הובילו לצעד הדרמטי של גוזמן, שמקום הימצאו עדיין לא ידוע. מקור אנונימי טען כי ברון הסמים "רוצה את טראמפ מת או חי וישלם כל סכום בשביל ראשו".

רוצה נקמה. גוזמן בעת אחד ממעצריו (רויטרס)

טראמפ הצהיר כי יבנה "חומה ענקית" כדי לבלום את המהגרים ממקסיקו אם ייבחר, ואף לעג לרשויות המקסיקניות שלא הצליחו למנוע את בריחתו של גוזמן מהכלא: "אתם יכולים לדמיין את ג'ב בוש או הילארי קלינטון מנהלים משא ומתן עם 'אל צ'אפו'? טראמפ יבעט לו בישבן".

בעקבות הדברים, בנו של גוזמן איים בחשבון הטוויטר שלו שהמועמד לנשיאות "יבלע את המילים שלו". על פי דיווחים, טראמפ העביר את הציוץ ל-FBI ודרש שיגבירו את האבטחה מחשש לנקמה מצד משפחת גוזמן. כיום הוא מופיע בציבור עם אפוד מגן, על פי דיווחים.

המנהרה דרכה נמלט גוזמן (רויטרס)

בחודש יולי נמלט גוזמן דרך חור שחפר מתא הכלא שלו: השוטרים המקסיקנים נדהמו לגלות כי המנהרה דרכה ברח הייתה ארוכה במיוחד ואף הכילה אופנוע לצורך מילוט והעברת ציוד - והובילה את העבריין לבניין לא מאוכלס הסמוך לכלא מבלי שאיש שם לב לכך.