רוסיה תקפה את דאע"ש - מהים הכספי

ארבע ספינות מלחמה רוסיות במי הים הכספי שיגרו טילים ארוכי טווח למטרות דאע"ש בצפון סוריה. על פי הדיווחים, המתקפה שנערכת היום יחד עם כוחותיו של אסד, ובתיאום עם ארה"ב, היא המתקפה הגדולה ביותר שפוטין מנהיג מאז שהכריז על המעורבות הצבאית הרוסית במלחמת האזרחים בסוריה

המערכה הרוסית בסוריה מתגברת: שר ההגנה הרוסי סרגיי שויגו אמר היום (רביעי) לנשיא פוטין כי ארבע ספינות מלחמה שמשייטות בים הכספי שיגרו 26 טילים למטרות של דאע"ש בשטחה של סוריה. ההודעה הדרמטית נמסרה לנשיא בפגישה מצולמת ששודרה בטלוויזיה - כצעד נוסף שנועד להמחיש את עומק המעורבות הרוסית לטובת צבא אסד ואת היכולות הצבאיות של רוסיה, שתקפה דווקא מהים הכספי המרוחק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח נוסף, למעלה ממאה מטרות של ארגון דאע"ש הותקפו במבצע משולב. פוטין אמר לשר ההגנה שלו וגם לצופים שעדיין מוקדם לקבוע מה תוצאות המתקפות שרוסיה מבצעת בשטחה של סוריה. הנשיא הרוסי גם הורה למערכת הביטחון שלו להמשיך בתיאום ושיתוף הפעולה עם ארצות הברית שמובילה קואליציה - הכוללת את טורקיה, ערב הסעודית, אירן ועירק נגד ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש) בסוריה.

צבאו של אסד, יחד עם בני בריתו, ביצעו היום גם תקיפות קרקעיות במדינה נגד מה שמוגדר בדמשק "ארגוני טרור". התקיפות לווו בהפגזות מהאוויר של מטוסי קרב רוסים. על פי הדיווח של סוכנויות הידיעות, זו המתקפה המאסיבית הראשונה שמוסקבה במבצעת בתיאום עם כוחות הצבא הסורי שעדיין נאמן לאסד.

תקיפה בסוריה, ארכיון

ארה"ב: "לא נשתף פעולה עם רוסיה"

בסוריה מדווחים שרוב ההפגזות נערכו בצפון סוריה, בחבל חאמה ואידליב - סמוך לכביש המהיר שחוצה את סוריה ממזרח למערב. בסרטוני הוידאו שמתפרסמים היום ניתן לראות שימוש בטילי קרקע קרקע, פצצות מצרר וקרבות בנשק קל. על פי הדיווח גם אנשי חיזבאללה לקחו חלק בקרבות האלה.

במקביל, שר ההגנה האמריקני הודיע כי צבא ארצות הברית לא ישתף פעולה עם רוסיה בסוריה. לדברי השר אשטון קרטר, האסטרטגיה של סוריה היא "פגומה באופן טרגי". קרטר הדגיש כי וושינגטון מוכנה לקיים את הדיונים הבסיסיים והטכניים על בטיחות הטייס במרחב האווירי. "אנחנו לא מוכנים לשתף פעולה באסטרטגיה הרוסית שכפי שהסברנו, היא פגומה, ויש בה ליקויים טרגיים", הסביר קרטר במהלך ביקור ברומא. ארה"ב טוענת שהמתקפות של רוסיה לא מתמקדות בחמושי דאע"ש בסוריה.