הנוסעת הסמויה בטיסה ממצרים לאנגליה

חתולה שרדה בנס מסע של 5,000 קילומטרים כשהיא לכודה בתא המטען של מטוס נוסעים. חברת התעופה תממן את הטיפול הארוך והיקר בה

החתולה זכתה לשם "קהיר"

חתולה ג'ינג'ית מתאוששת לאחר ששרדה טיסה בתא מטען לאורך של 5,000 קילומטרים ממצרים לבריטניה. הנוסעת הסמויה זוהתה על ידי צוות של נמל התעופה ברמינגהם בשעה שפרק את המטען ממטוס של "אמירטס איירליינס", חברת התעופה של איחוד האמירויות הערביות, שהגיעה מקהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החתולה, שזכתה לשם "קהיר", הצליחה להתגנב ולשרוד טיסה של שבע שעות. כאשר זיהה אותה איש צוות הביטחון של שדה התעופה יושבת בין המזוודות והמטען, הוא מיהר ליצור קשר עם הגורמים המתאימים. "ידעתי שאם לא נפעל מהר, נאלץ להרדים אותה", אמרה אסתר אטקינס, נציגת צוות הביטחון שטיפלה במקרה. "כאדם שאוהב בעלי חיים, לא יכולתי לתת לזה לקרות. אני כל כך שמחה שהצלחנו להציל אותה".

מנהלי חברת התעופה הסכימו לשלם 1,000 פאונד למימון הטיפולים, שכוללים הסגר של שלושה וחצי חודשים טיפול רפואי מתמשך בשפעת ובחום מהם היא סובלת. "אנחנו מאושרים שהחתולה קהיר זכתה לכל כך הרבה תמיכה ודאגה מאז הגעתה הלא צפויה למדינה", אמרה לורי ברימן, נציגת חברת התעופה בבריטניה.

שריל לאונרדי, מייסדת בית מחסה לחתולים, לקחה את הטיפול בקהיר לידיה. "יש לנו מדיניות ברורה לא להמית חתולים בריאים", אמרה. "שמחנו לקחת את האחריות על המקרה ברגע ששמענו עליו". לאחר שתעבור בהצלחה בדיקות קפדניות תצא החתולה מההסגר. המטפלים מקווים כי בעתיד תוכל לעבור לחיות בבית של משפחה שתאמץ אותה.