תיעוד: עובדי אייר-פראנס תקפו את המנהלים

בהנהלת חברת התעופה הצרפתית ידעו שההחלטה על קיצוץ בכוח העבודה לא תתקבל בשלווה בקרב העובדים, אך הם בהחלט לא ציפו לתגובה כל כך חריפה מצדם: במהלך מחאה שערכו העובדים מחוץ למשרדי החברה הצליחו כמה מפגינים לחדור אל מתחם המשרדים ולתקוף מנהלים בכירים שהוברחו מהמקום תחת אבטחה. צפו בתיעוד

פגישה שנערכה היום (שלישי) בפריז בין הנהלת חברת התעופה "אייר פראנס" לבין עובדיה כמעט הסתיימה בלינץ', לאחר שהבכירים הודיעו לעובדים על כוונת החברה הצרפתית לקצץ 2,900 משרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לקראת ההודעה הצפויה על גל הפיטורים הנרחב פקדו הבוקר מאות עובדים של חברת התעופה את משרדיה הראשיים בבירה הצרפתית ומחו על הצעד המתוכנן.

במהלך מפגן המחאה הצליחו מספר מפגינים מהגרעין הקשה של ועד העובדים לחדור את סוללת המאבטחים שהוצבו בכניסה הראשית ולחדור אל המתחם. שניות ספורות לאחר מכן נהרו בעקבותיהם שאר המפגינים הזועמים כשהם נושאים שלטים בגנות ההנהלה וקוראים קריאות גנאי נגד בכיריה.

בשלב מסוים החליט קצין הביטחון של החברה לפנות את חברי ההנהלה הבכירים מהבניין, לאחר שהתעורר חשש ממשי לביטחונם. במהלך הפינוי נתקלו המאבטחים בהמוני המפגינים הזועמים, שהחלו לתקוף באלימות את המנהלים המבוהלים. חלק מהבכירים ספגו מכות וחליפותיהם נקרעו מעליהם, עד שבסופו של דבר הצליחו לטפס על הגדר המקיפה את מתחם המשרדים ולעבור לידי המשטרה.

למרות האירוע האלים הבהירו בהנהלת החברה כי האחריות לתקרית מוטלת על קומץ מתפרעים, שבחרו לפעול בצורה עבריינית במהלך הפגנת עובדים שהתנהלה בשלווה. עוד נמסר מהחברה כי נגד המעורבים הוגשה תלונה במשטרה, וכי גם האירועים הללו לא ימנעו את הקיצוצים המתוכננים בכוח העבודה של החברה.