ארה"ב הפציצה בית חולים באפגניסטן

19 בני אדם נהרגו, יותר מ-30 נפצעו ועוד עשרות מוגדרים נעדרים בתקיפת בית חולים של ארגון רופאים ללא גבולות בעיר קונדוז, שבוצעה בידי כוחות אמריקניים. בארגון אומרים כי ההפצצה נמשכה עוד כשעה וחצי גם אחרי שהתריעו כי המוסד הרפואי מותקף . צבא ארה"ב התנצל

ירי בשוגג של צבא ארה"ב גרם לאסון כבד באפגניסטן? לפחות 19 בני אדם נהרגו ועוד עשרות נפצעו ומוגדרים נעדרים בעקבות הפצצה מהאוויר של בית חולים שמפעיל ארגון "רופאים ללא גבולות" בעיר קונדוז. לדברי נשיא אפגניסטן, בצבא האמריקני התנצלו על התקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעיר קונדוז מתנהלים קרבות בין כוחות אפגניים בסיוע צבא ארה"ב נגד אנשי טליבאן ועל פי הדיווחים, הכוחות האמריקניים ירו לעבר אנשי טאליבן כדי להגן על כוחות מיוחדים שמייעצים ומאמנים את הכוחות האפגניים באזור. גורם צבאי אמריקני אמר כי מדובר במידע ראשוני שייבדק כעת במסגרת החקירה שמנהל הצבא.

ההרוגים בתקיפה הם אנשי הצוות הרפואי בבית החולים. לפחות 37 בני אדם נוספים נפצעו בהפצצה, כשלפחות 30 בני אדם עדיין מוגדרים נעדרים. בזמן התקיפה היו בבית החולים 105 מטופלים ובני לוויה וכ-80 אנשי ארגון רופאים ללא גבולות.

הצווות והמטופלים בביה"ח המופצץ (CNN)

"המיקום המדויק של בית החולים הועבר לכל הצדדים"

זמן קצר אחרי שנחתה הפצצה הראושנה במקום, התקשר אחד מאנשי הצוות למשרדי נאט"ו בקאבול ולגורמי צבא אמריקניים בוושינגטון בבקשה לעצור את המתקפה, אך זאת נמשכה עוד כשעה.

בארגון רופאים ללא גבולות אומרים כי הם נתנו את נקודות הציון המדויקות של בית החולים לכוחות אמריקנים ואפגניים כמה פעמים כדי שלא יקלעו לקו האש בקרבות נגד אנשי הטליבאן. "המיקום המדויק של בית החולים הועבר לכל הצדדים בכמה מקרים במהלך החודשים האחרונים, כולל מוקדם יותר השבוע", נכתב בהודעת הארגון בטוויטר.