בוטלה ההמלצה לאסור על ברית מילה

מועצת אירופה אישרה ברוב גדול תמיכה בקיום ברית מילה כחלק מחופש הדת והפולחן – זאת בניגוד להחלטה אחרת שהתקבלה במועצה בשנת 2013, אז הוחלט להמליץ למדינות אירופה לחוקק חוקים האוסרים על קיום המנהג. "החלטת מועצת אירופה הינה ניצחון השכל הישר", אמר ח"כ עיסאווי פריג' שייצג את ישראל והכנסת בסוגייה

אילוסטרציה

המאבק האירופי נגד ברית המילה הסתיים: האסיפה הפרלמנטרית של מועצת אירופה אישרה אמש (רביעי) ברוב גדול את ההחלטה לפיה היא תומכת בקיום המנהג כחלק מחופש הדת והפולחן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהמלצה נכתב כי קיום ברית מילה אפשרי בתנאי שיבוצע על ידי מוהל מוסמך ומיומן ותוך הקפדה על תנאי היגיינה ויידוע ההורים על הסיכונים. החלטה זו של האסיפה הפרלמנטרית בשטרסבורג גוברת על החלטה של אחת מוועדות המועצה מאוקטובר 2013, שהביעה התנגדות גורפת להליך: אז הצהירה הוועדה כי היא מתנגדת לקיום ברית מילה בשל "פגיעה בשלמות הפיזית והרוחנית של ילדים".

"ניצחון השכל הישר". פריג', ארכיון (פלאש 90)

במסגרת ההחלטה שקיבלה הוועדה ב-2013, קראו חבריה למדינות אירופה לקדם חקיקה האוסרת קיום ברית מילה. ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ) ייצג את ישראל והכנסת בדיונים ונשא נאום מול מליאת המועצה בנושא.

"החלטת מועצת אירופה הינה ניצחון השכל הישר", אמר הבוקר פריג'. "הוויכוח על עריכת ברית המילה הוא לגיטימי, אך ראוי שמתנגדי המנהג עתיק היומין ינהלו את מאבקם באמצעות חינוך והסברה ולא ינסו לכפות את דעתם באמצעות חקיקה".