טראמפ: "אם אבחר - הסורים יחזרו לארצם"

אחרי שורת התבטאויות נגד נשים ומהגרים, המועמד הרפובליקני מסמן מטרה נוספת: אוכלוסיית הפליטים מסוריה. "אם אבחר לנשיאות - הם חוזרים לסוריה", הודיע איש העסקים ואף נימק: "הם עלולים להשתייך לדאע"ש"

"אם אבחר - הפליטים יגורשו". טראמפ (רויטרס)

דונלד טראמפ שוב תופס כותרות: מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארצות הברית שהתבלט בין השאר בשל אמירותיו מעוררות המחלוקת, אמר כי אם ייבחר לתפקיד יגרש את הפליטים מסוריה שנקלטו בארצות הברית בחזרה לארצם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טראמפ אמר את הדברים באירוע שהתקיים הלילה (חמישי) בניו המפשיר במסגרת קמפיין הבחירות שלו. איש העסקים שהתבטא עד כה במספר הזדמנויות נגד נשים ומהגרים, התייחס גם לסוגיית הפליטים ממלחמת האזרחים בסוריה, זאת על רקע הודעת הממשל לקלוט כ-200 אלף מהם בארצות הברית.

"אני מודיע לכל אלו שמגיעים אלינו מסוריה, אם אבחר - כולכם חוזרים", הכריז טראמפ. "הם יכולים להיות מדאע"ש, זה עלול להיות התכסיס הטקטי הגדול בכל הזמנים", הוסיף.

המיליארדר אף ניצל את ההזדמנות כדי למתוח ביקורת על מדיניות החוץ של הנשיא המכהן ברק אובמה. איש העסקים טען כי לאחר שאובמה הורה על הסגת הכוחות האמריקנים מעירק, המורדים באזור "כיסחו אותם". טראמפ אף הזכיר כי הוא התנגד ללחימה בעירק כבר מראשיתה.