התפרץ לעבר קורבין: "תגיד ישראל!"

צעדיו הראשונים של מנהיג הלייבור בבריטניה לשפר את תדמיתו האנטי-ישראלית נתקלו בלא מעט ביקורות. במהלך כנס "ידידי ישראל" שבו השתתף, הציג ג'רמי קורבין את משנתו באשר לפתרון הסכסוך במזרח התיכון עד שהופרע בידי אחד האורחים שהפציר בו שלא להמשיך ולהימנע מאזכור ישראל בשמה

מנהיגה החדש של מפלגת הלייבור בבריטניה, ג'רמי קורבין, השתתף אמש (שלישי) באירוע של ארגון "ידידי ישראל" של המפלגה, שם הרחיב על חזונו באשר לעתיד המזרח התיכון וזאת מבלי שהזכיר את ישראל בשמה אף לא פעם אחת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאמציו של קורבין לקושש תמיכה במפלגה שהפסידה לשמרנים בראשות קמרון בבחירות האחרונות הכשירו את השתתפותו באירוע, זאת חרף דעותיו האנטי ישראליות הנחרצות.

"כמו שאתם יודעים, אני מאוד מתעניין בנושא המזרח התיכון כבר זמן רב", אמר קורבין לנוכחים. "ביקרתי באזור תשע פעמים, סיירתי במקומות רבים באזור ופגשתי הרבה מאוד אנשים. עם חלקם הסכמתי ועם חלקם לא. בחלק מהמקרים דעתי ניטרלית".

עוד התייחס קורבין לתהליך שיש להניע לדעתו במזרח התיכון, וקרא בתור התחלה להסיר את המצור מעל עזה ולקדם דיאלוג שיועיל לכל הגורמים באזור וגם לבריטניה. "אני מבין שיש דעות שונות באולם בנוגע לפתרון המשבר באזור", אמר קורבין וגרר תגובה חריפה מאחד האורחים שקרא לו "תגיד ישראל!" לאחר שלא נקב בשמה כלל במהלך דבריו.

הופעתו של הפוליטיקאי בכינוס נתפסת כאירוע שצפוי לקרב את מנהיג המפלגה לראשי הקהילה היהודית ולתומכי ישראל בבריטניה. נזכיר כי לכל אורך מסע הבחירות שלו הואשם איש הלייבור פעם אחר פעם בקיום קשרים עם גורמים אנטישמיים באירופה ועם ארגונים כדוגמת חמאס וחיזבאללה. לצד ההכחשות שפרסם על עמדותיו האנטי-ישראליות הדגיש קורבין כי הוא פתוח לכל אדם הפתוח לדיאלוג והזמין את הצדדים בסכסוך במזרח התיכון להיעזר במפלגתו במסגרת המו"מ שהם מקיימים.