הודו: נחשד באכילת בקר ונסקל באבנים

שמועות שהופצו בכפר בצפון המדינה, לפיהן בביתו של האיש מחזיקים וצורכים בשר פרה - חיה הנחשבת קדושה בדת ההינדית, גרמו להמון זועם לפרוץ לבית ולתקוף את אב המשפחה ואת בנו. האב הוכה למוות באבנים והבן נפצע קשה

החיה נחשבת קדושה להינדים (נטע יערי)

שמועות על אכילת בשר בקר הובילו ללינץ' אכזרי שביצעה קבוצת גברים בבן הכפר שבו הם מתגוררים בצפון הודו. לפחות שישה אנשים נעצרו בחשד שהרגו את האיש, לאחר שסקלו באבנים אותו ואת בנו - שנפצע קשה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוחמד אקלג, בן 50 המתגורר בכפר במחוז אוטר פרדש, לא הרחק מהבירה ניו דלהי, הותקף על ידי קבוצת הגברים בעקבות שמועות כי משפחתו מאחסנת וצורכת בשק בקר בביתה. הוא נסקל באבנים ומת, ובנו בן ה-22 נפצע קשה ופונה לבית החולים.

המשטרה המקומית עצרה שישה חשודים ותושבי הכפר הגיבו באלימות למעצרים והרסו ניידות. נמשכים החיפושים אחר האדם שהפיץ את השמועה. משפחתו של אקלג טענה כי החזיקה בשר כבש ולא פרה - חיה הנחשבת קדושה בהודו. השוטרים לקחו את הבשר ושלחו אותו לבדיקת מעבדה.

"גררו את אבי מחוץ לבית והכו בו עם אבנים"

בתו בת ה-18 של אקלג אמרה בראיון לעיתון מקומי: "קבוצה של יותר מ-100 אנשים הגיעה לביתנו בלילה, הם האשימו אותנו בהחזקת בשר פרה, שברו את הדלת, פרצו לתוך הבית והחלו מכים את אבי ואחי. הם גררו את אבי אל מחוץ לבית והכו בו עם אבנים".

היא סיפרה כי רק לאחר המקרה נודע לבני המשפחה על השמועות כי הם אוכלים בשר פרה: "היה לנו בבית רק בשר כבש, שאותו המשטרה לקחה לבדיקות".

שחיטה של פרות היא נושא רגיש בהודו, כי החיה נחשבת לקדושה על ידי ההינדים, שמהווים 80 אחוז מאוכלוסיית המדינה המונה 1.2 מיליארד איש. אוטר פרדש היא אחת מתוך 11 המדינות בהודו שהחמירו את החוקים בנוגע לשחיטת פרות, מכירתן וצריכתן. החקיקה לוותה בסערה ציבורית ובשאלה האם למדינה מותר לקבוע לאדם מה הוא אוכל.