סנואודן פתח טוויטר, ב-NSA עוקבים

שנתיים אחרי שמצא מקלט מדיני ברוסיה, החליט המדליף המפורסם ביותר בעולם לפתוח עמוד טוויטר. בתוך שעה בלבד זכה אדוארד סנואודן כבר ל-160 אלף עוקבים, אבל הוא עצמו הסתפק במעקב אחר עמוד אחד בלבד – העמוד של הסוכנות לביטחון לאומי שבה עבד ושאת מסמכיה הדליף ועורר סערה בכל העולם

לא מדליף, מצייץ (Sky News)

"אתם יכולים לשמוע אותי עכשיו?" - זהו נוסח הציוץ הראשון של המדליף המפורסם בעולם, שפתח היום (שלישי) לראשונה חשבון רשמי בטוויטר - שנתיים אחרי שמצא מקלט מפני השלטונות האמריקניים ברוסיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר בלבד לאחר שפתח את העמוד, זכה אדוארד סנואודן לפרופיל מאומת ובטוויטר אישרו כי אכן הוא שעומד מאחורי החשבון. שעה לאחר שפתח את העמוד - יותר מ-160 אלף איש כבר עוקבים אחריו, והמספר מטפס במהירות.

מונה העוקבים מזנק בקצב מסחרר (טוויטר)

למרות העניין הרב שמגלה הציבור בו, סנואודן בחר לעקוב אחר עמוד אחד בלבד, העמוד של הסוכנות לביטחון לאומי (NSA) - אותו ארגון שבו עבד בעבר ושהמידע שהפיץ ממנו עורר סערה בארצות הברית ובעולם כולו. ב-NSA לא היססו ומיהרו להצטרף לרבבות האחרים ולעקוב גם הם אחר האיש שהסב להם במו ידיו נזק אדיר.

"בעבר עבדתי עבור הממשל, כעת אני עובד עבור הציבור", כותב סנואודן על עצמו בעמוד. כדי לפתוח את החשבון נאלץ סנואודן לפנות ישירות לטוויטר, לאחר שעמוד בשם סנואודן כבר היה קיים. עם זאת, על פי הדיווח הסכים המשתמש "המקורי" לוותר על השם המבוקש עבור מי שהפך בעיני רבים לסמל של חופש הפרט מול ממשל שאינו בוחל בחדירה בוטה לפרטיות האזרחים.