פולקסווגן תציג פתרון לבעיית זיהום האוויר

ענקית הרכב הגרמנית הבטיחה שבתוך ימים תציג פתרון למיליוני כלי הרכב המונעים בדיזל שבהם הותקנה תוכנת הזיוף. 10.8 מיליון כלי רכב יתבקשו להגיע למוסכים לצורת התאמת תוכנה. מנכ"ל פולקסווגן החדש: "אנחנו עומדים בפני מסע ארוך ומפרך"

בית החרושת בוולפסבורג (רויטרס)

אחרי שמנכ"ל פולקסווגן נאלץ להתפטר מתפקידו בעקבות חשיפת הזיוף בבדיקות זיהום האוויר - ענקית הרכב מנסה לתקן את התדמית החבוטה. "פולקסווגן מקדמת צעדים לתיקון המכוניות המונעות בדיזל שהכילו את התוכנה", דיווחה היום (שלישי) יצרנית הרכב הגרמנית.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בשבועות או בחודשים הבאים ניידע את הלקוחות שלנו על הצעדים שאנו מתכננים, שיבטיחו כי כלי הרכב של החברה יעמדו בתקני פליטת הגזים המזהמים", נמסר מהחברה. מנכ"ל קונצרן פולקסווגן אמר כי כבר בימים הקרובים תפנה החברה לבעלי 10.8 מיליון מכוניות ששווקו עם התוכנה.

מנכ"ל פולקסווגן שנאלץ לפרוש (רויטרס)

החברה תציע לבעלי הרכבים להגיע למוסך לצורת התאמת התוכנה, כך שהמכוניות יעמדו בדרישות תקן זיהום האוויר. "אנחנו עומדים בפני מסע ארוך ומפרך", אמר אתמול מנכ"ל פולקסווגן החדש מתיאס מולר לאלפי העובדים במטה החברה המרכזי בוולפסבורג. "נתקדם בצעדים קטנים וללא ספק יהיו גם אכזבות בדרך".

לפני פחות משבועיים נאלצה פולקסווגן להודות כי התקינה ב-11 מיליון כלי רכב תוכנה שנועדה לזייף את תוצאות הבדיקות לפליטת פחמנים. התוכנה מופעלת רק בזמן שמתבצעת בדיקה. בכל זמן אחר התוכנה כבויה ומאפשרת למכוניות של פולקסווגן לפלוט זיהום אוויר של עד פי 40 מהמותר לפי חוק האוויר הנקי בארצות הברית. התוכנה הותקנה גם ברכבים מתוצרת אאודי, סקודה וסיאט.