צונאמי הפליטים לאירופה - במספרים

סוכנות הפליטים של האו"ם מפרסמת את המספרים הרשמיים מאחורי זרם הפליטים והמהגרים לאירופה: במהלך השנה חצו את הים התיכון יותר מחצי מיליון מהגרים ופליטים, 383 אלף מתוכם הגיעו תחילה ליוון. כ-2,980 בני אדם נספו או נעלמו בדרכם המסוכנת ליבשת

זרם הפליטים והמהגרים שמגיעים לאירופה נמשך - והמספרים בלתי נתפסים: סוכנות הסיוע לפליטים של האו"ם הודיעה הבוקר (שלישי) כי יותר מחצי מיליון בני אדם חצו את הים התיכון לאירופה מתחילת השנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנתונים שחושפים באו"ם שופכים אור על הדרך שהם עושים בדרך אל היבשת: מרבית המהגרים, 383 אלף בני אדם, הגיעו תחילה ליוון במהלך השנה. משם המשיכו רבים מהם למדינות נוספות באירופה, כשהפופולארית בהם היא גרמניה שמובילה קו מתון כלפיהם.

סוכנות הפליטים של האו"ם מדווחת על האבידות הרבות שחווים הפליטים והמהגרים שמנסים בכל כוחם להגיע אל היבשת, בתקווה לחיים טובים יותר. על פי נתוני הארגון, לפחות 2,980 בני אדם נספו או נעלמו במהלך מסעם הארוך והמסוכן לעבר מדינות אירופה.

בסוף השבוע האחרון טענה סוכנות הפליטים כי הקצב הנוכחי של 8,000 מהגרים שנכנסים מדי יום ליבשת הוא רק "קצה הקרחון" והזהירה שעוד אלפים רבים צפויים להתדפק על שערי אירופה.

בסוכנות הסיוע קוראים למדינות אירופה לפעול בשיתוף פעולה למציאת פתרון למלחמת האזרחים המשתוללת בסוריה - הגורם המרכזי לזרם הפליטים שמגיעים אל היבשת. על פי הערכות, רבים מאותם מוכי גורל שעושים את דרכם לאירופה מנסים להימלט מזוועות המלחמה שנמשכת כבר למעלה לארבע שנים.