זעם ברוסיה: "הודעת נאס"א נועדה לחבל בנאום פוטין"

מסיבת העיתונאים שבה הודיעה נאס"א על גילוי מים על המאדים הפכה לתיאוריית קונספירציה, לאחר שבכירים בקרמלין טענו כי כל תכליתה הייתה לגזול את תשומת הלב העולמית מנאומו של נשיא רוסיה בפני עצרת האו"ם. "לא מפתיעה שמסיבת העיתונאים התכנסה מיד לאחר נאומו של אובמה", מסביר חבר בפרלמנט הרוסי

הכל כדי לקלקל לפוטין? (רויטרס)

בעוד שבעולם עדיין נלהבים מהודעת נאס"א על גילוי מים על המאדים, ברוסיה זועמים וטוענים היום (שלישי) כי מדובר בצעד מתוכנן מצד הממשל האמריקני להסיט את תשומת הלב מנאומו של פוטין באו"ם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים פוליטיים בקרמלין ציינו כי החלטת סוכנות החלל האמריקנית לכנס את מסיבת העיתונאים החגיגית מיד לאחר נאומו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בפני האו"ם ולפני שידור דבריו של פוטין חשפה את כוונותיה האמיתיות, לטענתם.

"נאום פוטין היה ללא ספק העניין המרכזי במליאת עצרת האו"ם", אמר חבר הפרלמנט הרוסי, ויאצ'סלב ניקונוב. "לא מפתיע שארצות הברית החליטה לקיים את מסיבת העיתונאים של נאס"א שהתייחסה לגילוי מים על המאדים, בזמן שפוטין פנה אל העצרת".

המחוקק הוסיף כי "נאומו של פוטין היה תקיף. הוא ניסח את העקרונות הבסיסיים של יחסים בינלאומיים, זאת מבלי להשוות אותם ליחסיה של רוסיה וארצות הברית כבעלות ברית".

עוד טען ניקונוב ואמר כי הודעת נאס"א התאימה היטב לסוג הידיעות שנדרשו כדי לסחוף את תשומת הלב של כלי התקשורת בעולם, שכן כדי לחבל בנאומו של פוטין היה על הממשל בארה"ב למצוא ידיעה "חריגה בחשיבותה" לדבריו.