הכירו את הענפים החדשים שייחנכו באולימפיאדת טוקיו 2020‎

בזמן שעיקר תשומת הלב במשחקים האולימפיים מופנית למגרשי האתלטיקה, אולמות ההתעמלות ובריכות השחייה, מארגני המשחקים בטוקיו בחרו חמישה ענפים נוספים שיתבלו את התחרויות. בין הענפים החדשים: סקייטבורד בפארק וברחוב, בייסבול וטיפוס

סקייטבורד רחוב (אילוסטרציה) (Olivier Fitoussi /Flash90)

אם בפעם האחרונה שצפיתם במשחקי האולימפיאדה בלונדון השתעממתם מהענפים המסורתיים - הידיעה הזו תשמח אתכם במיוחד: הוועדה המארגנת של המשחקים האולימפיים ביפן אישרה את הוספתם של חמישה ענפי ספורט חדשים לתחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המארחים היפנים במסגרת המשחקים האולימפיים שיתקיימו בטוקיו 2020 העבירו רשימה ובה שמונה הצעות לענפי ספורט נוספים. הוועדה המארגנת של המשחקים קיבלה את ההצעות ובחרה מתוכם חמישה. ההחלטה הסופית בדבר צירופם של הענפים החדשים תתבצע בישיבת הוועד האולימפי הבינלאומי שתתקיים בריו באוגוסט הקרוב.

בין הענפים החדשים שאושרו על ידי היפנים ניתן למצוא את הבייסבול לגברים והסופטבול לנשים, קראטה בסגנונות שונים, סקייטבורד בסגנון רחוב ופארק, וגלישה בגלשן גלים קצר במקצה שיכלול 40 משתתפים. הענפים הללו נבחרו על פני באולינג, סקווש וגם וושו (סוג של אמנות לחימה), שנותרו גם הפעם מחוץ למשחקים.

בהתאחדות הסקווש מאוכזבים

במסגרת החלטת הוועד האולימפי קיבלה העיר המארחת את האפשרות להציע מספר ענפי ספורט שיתווספו למשחקים שיתקיימו בשטחה, לצד אירועים נוספים. על פי ההצעות שהגישו המאחרים בטוקיו, צפויים להתווסף עוד כ-18 אירועים תחרותיים שבהם ישתתפו 474 מתמודדים.

בהתאחדות הסקווש הבינלאומית קיבלו באכזבה את הבשורה כי הענף לא ייכלל במשחקים. "אני לא מאמין שיכולנו לעשות יותר כדי להעביר את המסר למארחים בטוקיו ולוועד האולימפי בנוגע לייחודיות שהוא יכול להוסיף למשחקים", אמר נרינה רמצ'נדרן נשיא הארגון.