המניע לפיגוע הקטלני בבנגקוק: נקמה של רשת מבריחים

משטרת תאילנד הודיעה שתעמיד לדין שני חשודים בביצוע הפיגוע במקדש ארוואן בבנגקוק בחודש שעבר, בו נרצחו 20 בני אדם. אחד החשודים, אזרח טורקי, הודה במעשה ושחזר אותו. המניע לפיגוע - נקמה של רשת להברחת בני אדם שהרשויות במדינה פירקו

שני החשודים בביצוע הפיגוע (CNN, רויטרס)

הפיגוע בבנגקוק בוצע כנקמה על פירוק רשת להברחת בני אדם: כך מסרה היום (שבת) משטרת תאילנד, כחודש לאחר הפיגוע במקדש ארוואן שבלב הבירה, שגבה את חייהם של 20 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת      

בהודעת המשטרה התאילנדית נמסר כי נאספו ראיות מספיקות להעמיד לדין את שני החשודים שנתפסו: אדם קרדאג, אזרח טורקיה - וחשוד נוסף העונה לשם יוסופו מיארלי, שמוצאו לא פורסם. קרדאג אף הודה בפני השוטרים שהניח את מטען החבלה במקדש יחד עם שותפו ופוצץ אותו - ואף שחזר את המעשה.

במשטרה המקומית נאספו ראיות שונות המפלילות את השניים: אחד מהם לפחות, נראה במצלמות האבטחה כשהוא נמלט מהאזור כשהוא לבוש בחולצה צהובה - ובנוסף, דגימות דנ"א שבוצעו תואמות לדנ"א של החשודים.

שבועות בודדים לאחר האירוע מתברר גם המניע: השניים היו חברים ברשת להברחת בני אדם שהרשויות בתאילנד פירקו - והמעשה בוצע כנקמה על פירוק הרשת.

בפיגוע נהרגו 20 בני אדם, רבים מהם תיירים מסין שפקדו את המקדש בזמן הפיצוץ. ימים ספורים לאחר המעשה הודיעה המשטרה התאילנדית כי היא מנהלת מצוד אחר חשוד שנקלט במצלמות האבטחה - וכבר בשלב מוקדם נשללה האפשרות שמדובר בפיגוע טרור של ארגון עולמי קיצוני.