נסראללה: "רוסיה תשנה את המערכה"

בראיון לרשת אל-מנאר, הביע מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה תמיכה בהתערבות הרוסית בסוריה ואמר כי ההתערבות הינה תגובה לכשלונה של ארה"ב מול דאע"ש. במקביל, תת מזכיר המדינה האמריקני וונדי שרמן אמרה כי ארצה פתוחה לאפשרות של קיום דיאלוג עם טהרן בניסיון לפתור את המשבר בסוריה

"ארה"ב תדון עם אירן בנושא סוריה" (רויטרס)

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בירך אמש (שישי) על התמיכה הרוסית הגוברת בסוריה והדגיש כי מדובר בתגובה של מוסקבה לכישלון של הקואליציה האמריקנית במלחמתה נגד דאע"ש. "אנו מקדמים בברכה כל כוח שמתערב באזור ותומך בחזית הסורית", אמר נסראללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון לרשת אל-מנאר הלבנונית, המקורבת לחיזבאללה, אמר נסראללה כי "השתתפותה של רוסיה במערכה תסייע להרחיק סכנות משמעותיות שמאיימות על סוריה ועל האזור כולו".

בירך על ההתערבות הרוסית (רויטרס)

מנהיג ארגון הטרור הדגיש בדבריו כי התמיכה הרוסית בסוריה כוללת מערכות נשק "מתקדמות מאוד" וכן מטוסי קרב, מסוקים וטילים מדויקים. "האסטרטגיה של אובמה בעימות מול דאע"ש והטרור נכשלה", אמר. לדבריו, הניסיון האמריקני להתבסס על תקיפות מהאוויר לא תועיל והניסיון שלה לגייס מורדים מתונים היא עדות ל"כישלון הרסני".

נסראללה אף אישר כי הושג הסכם בין צבא סוריה והכוחות הלוחמים לצד אסד לבין המורדים בשני אזורים במדינה. ההסכם כולל הפסקת אש לחצי שנה באותם אזורים וכן פינוי של המורדים מעיירה סמוך לגבול עם לבנון ואפשרות לפינוי תושבים משני כפרים בצפון-מערב סוריה.

התקרבות נוספת בין ארצות הברית לאירן?

למרות המתיחות בין ישראל לארה"ב בעקבות הסכם הגרעין עם אירן, התייחסה אמש תת מזכיר המדינה האמריקני, ונדי שרמן, גם כן למשבר בסוריה ואמרה כי ממשל אובמה פתוח לאפשרות של קיום דיאלוג עם אירן בנוגע למלחמת האזרחים במדינה.

מטוסי קרב רוסיים בסוריה

בשיחה עם כתבים אמרה שרמן כי דיון עם אירן בנושא הסורי הוא מעשה "הגיוני" והדגישה כי "סירוב לשוחח עם גורמים שאנחנו חלוקים עמם אינו משרת אותנו". לדבריה, מחר צפויים מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי ושר החוץ האירני מוחמד זריף להיפגש והם עשויים לקבוע לוח זמנים לפגישות נוספות בנושא הסורי.