מצנח הזהב של מנכ"ל פולקסווגן המתפטר

למרות שהחברה שבראשה עמד נמצאת בלב סערה בינלאומית, מנכ"ל פולקסווגן צפוי לקבל עשרות מיליוני דולרים ככספי פיצויים. בינתיים החקירה מתרחבת לאחר שהתגלה כי גם התוכנה שזייפה את נתוני זיהום האוויר הותקנה גם בכלי רכב באירופה

מצנח זהב, המנכ"ל המתפטר (רויטרס)

מנכ"ל פולקסווגן המתפטר מרטין וויטרקורן צפוי לקבל "מצנח זהב" בשווי של כ-67 מיליון דולר, זאת בנוסף לאפשרות להמשיך להשתמש ברכב שתספק עבורו החברה הגרמנית שנמצאת בלב סערה בינלאומית - כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ווינטרקורן הודיע אתמול על סיום תפקידו בראש ענקית הרכב, לאחר שהחברה הודתה שהתקינה בשנים האחרונות בלפחות 11 מיליון רכבים, תוכנה ייעודית שסייעה לה לרמות במבחני פליטת מזהמים - מבחנים שהחמיאו לה שלא בצדק.

על פי הדיווח בוול סטריט ג'ורנל, אם מועצת המנהלים של פולקסווגן תחליט שלמנכ"ל היוצא לא היה יד בדבר - הוא יהיה זכאי לפנסיה מלאה בסך 28.6 מיליון אירו, בנוסף לתשלום שווה ערך לשכר של שנתיים עבודה. מאחר והוא הרוויח בשנה החולפת 15.8 מיליון אירו, מדובר בסכום מכובד לכל הדעות.

סערה בפולקסווגן (רויטרס)

"בתור מנכ"ל החברה אני מקבל אחריות מלאה לאי הסדרים שהתגלו במנועי הדיזל ועל כן אני מבקש ממועצת המנהלים לקבל את התפטרותי", אמר ווינטרקורן אתמול בהצהרה שגרמה לזעזוע רב בעולם הרכב. "אני עושה זאת למען החברה, למרות שאני לא מודע לעוול כלשהו שגרמתי".

היום הודיע שר התחבורה הגרמני כי אנשי פולקסווגן הכניסו את התוכנה שמקטינה בצורה דרסטית את הגזים המזהמים בזמן הטקסט גם במכוניות שהיא מוכרת באירופה - ולא רק בארה"ב כפי שנחשד תחילה. "גם רכבים באירופה הושפעו מן המניפולציות המדוברות", אמר היום השר אלכסנדר דוברינדט.