יוון: סגן השר החדש התפטר בגלל ציוצים אנטישמיים

"אף יהודי לא הלך לעבוד ב-11/9" ו"מי מתעד את הפשעים של היהודים נגדנו?" - אמירות אלו, בין השאר, הובילו להתפטרותו של חבר קבינט יווני שעות לאחר מינויו ולחקירה נגדו. להגנתו טען הבכיר: "15 עוזרים ניהלו את החשבון שלי, אולי הוא נפרץ"

מבוכה לממשלה. סגן השר שהתפטר (פייסבוק)

כאב ראש חדש לממשלה היוונית החדשה: ראש הממשלה אלכסיס ציפראס נבחר השבוע לכהונה נוספת והקים ממשלה חדשה, שתנסה להוציא את יוון מהבור הכלכלי. כעת הוא יצטרך לפעול עם סגן שר אחד פחות - לאחר שנחשפו התבטאויות בעייתיות מעברו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דימיטריס קמנוס, חבר פרלמנט מטעם מפלגת העצמאים, מונה רק אתמול לסגן שר התחבורה בממשלה החדשה ולחבר בקבינט. עם מינויו נחשפו ציוצים אנטישמיים שפרסם בחשבון הטוויטר שלו - והוא החליט להתפטר שעות לאחר קבלת התפקיד.

ראש הממשלה ציפראס דרש הבהרות ממפלגת העצמאים ושאל האם מדובר בציוצים אותנטיים: בין השאר פרסם קמנוס תצלום של שלט הכניסה לאושוויץ, בו שונה הכיתוב מ"העבודה משחררת" ל"אנחנו נשארים באירופה".

זעם על הציוצים. ציפראס (רויטרס)

במועד אחר הוא פרסם את דגל האיחוד האירופי עם צלב קרס במרכזו והכיתוב "האיחוד הגרמנו-נאצי החדש". כמו כן הוא שיתף מאמר שנוגע לפשעים נגד יהודים והוסיף: "האם תיעדתם את המתקפות של יהודים נגד כולנו?"

ב-11 בספטמבר 2013 הוא כתב: "אל תשכחו, אף יהודי לא הלף לעבודה מתוך ה-2,500 שעבדו במגדלי התאומים" - ובכך רמז לקונספירציה שמאשימה את היהודים באסון שאירע ב-2001. הוא הזכיר שוב את האסון באופן פוגעני ב-2014, כאשר התייחס להפלת המטוס המלזי באוקראינה ואמר: "זה מריח לי כמו עוד 11/9".

מנהיג המפלגה, פאנוס קמנוס (שאינו קרוב משפחה של סגן השר המתפטר) הודיע כי סגן השר יתפטר כדי לאפשר חקירה נגדו.קמנוס הביע התנצלות אך גם טען כי 15 עוזרים לפחות היו מעורבים בניהול חשבון הטוויטר שלו והוסיף: "ייתכן שהחשבון נפרץ". כעת משטרת יוון תבדוק מי אחראי לציוצים הפוגעניים.