התרמית בפולקסווגן: המנכ"ל התפטר

ימים ספורים לאחר חשיפת זיוף בדיקות זיהום האוויר ברכבי דיזל מתוצרת החברה, הכריז המנכ"ל מרטין ווינטרקורן כי הוא פורש. "אני המום שהתנהגות בלתי הולמת בקנה מידה שכזה הייתה אפשרית בקבוצת פולקסווגן", ציין ווינטרקורן בהצהרה שפרסם

"מזועזע". ווינטרקורן (רויטרס)

מנכ"ל ענקית הרכב פולקסווגן מרטין ווינטרקורן הודיע היום (רביעי) על התפטרותו - ימים ספורים לאחר שיצרנית המכוניות הגרמנית הודתה בכך שזייפה בדיקות זיהום אוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה סרב ווינטרקורן להתפטר, לאחר שביום שלישי האחרון כי הרכבים שנמצאו בהם חריגות היו מתוכננים לרמת הבדיקות. במקביל, התביעה בגרמניה הודיע כי תשקול לפתוח בחקירת השערורייה שמסעירה את המדינה.

בהודעה שפרסם ווינטרקורן הוא כתב כי הוא "מזועזע מהאירועים של הימים האחרונים. מעל לכל, אני המום שהתנהגות בלתי הולמת בקנה מידה שכזה הייתה אפשרית בקבוצת פולקסווגן".

"כמנכ"ל אני מקבל את האחריות לאי סדרים שנמצאו במנועי הדיזל ועל כן ביקשתי להפסיק את תפקידי כמנכ"ל של קבוצת פולקסווגן", הוסיף ווינטרקורן. "אני עושה את זה למען האינטרסים של החברה למרות שאני לא מודע לעוול כלשהו על החלק שלי".

זיהום של עד פי 40 מהמותר

ביום שישי האחרון הורו הרשויות בארצות הברית לפולקסווגן לבצע ריקול (קריאה לתיקון) של כמעט חצי מיליון מכוניות, בטענה שהיצרנית התקינה באופן בלתי חוקי תוכנה בדגמי הדיזל שלה כדי לחמוק מרמות תקינה של זיהום אוויר.

סוכנות ההגנה על הסביבה (EPA) האשימה את החברה בשימוש בתוכנה שמזהה מתי המכונית עוברת בדיקות תקופתיות של פליטת פחמנים. התוכנה מופעלת רק בזמן בה מתבצעת בדיקה כזאת. בזמנים רגילים, התוכנה כבויה ומאפשרת למכוניות של פולקסווגן לפלוט זיהום אוויר של עד פי 40 מהמותר לפי חוק האוויר הנקי בארצות הברית.