ביקור היסטורי של האפיפיור בארה"ב

בפעם הראשונה בחייו נחת האפיפיור פרנציסקוס על אדמת ארצות הברית. הכס הקדוש נפגש בבית הלבן עם הנשיא אובמה וסייר באתרים חשובים בוושינגטון בליווי אלפי מאמינים: "עושרה של אמריקה צריך לשרת את האנושות"

אובמה ופרנציסקוס בבית הלבן (רויטרס)

האפיפיור פרנציסקוס נחת אמש (שלישי) לראשונה על אדמת ארצות הברית לביקור היסטורי, כשהוא נושא עמו את המסר שלפיו "כוחה ועושרה של ארצות הברית צריך לשרת את האנושות - ולא ההיפך".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביקורו של האפיפיור, יליד ארגנטינה ומנהיגם הרוחני של 1.2 מיליארד קתולים ברחבי העולם, מגיע לאחר התחנה הקודמת במסע: קובה. את פניו קידמו נשיא ארצות הברית ברק אובמה ורעייתו מישל.

אובמה ופרנציסקוס נפגשו היום בבית הלבן ולאחר מכן סייר האפיפיור באתרים מרכזיים בוושינגטון. בין היתר ביקר האפיפיור בפארק האליפסה מדרום לבית הלבן ובשדרת המול בוושינגטון, בה נמצאים אתרי התרבות מהחשובים ביותר בבירה האמריקנים. במתחם המתינו לפרנציסקוס אלפי מאמינים קתוליים שהמתינו לבואו.

על פי הדיווחים בתקשורת האמריקנית, האפיפיור הפתיע את ראשי הדת הקתולית בארצות הברית בעקבות דבריו התקיפים על שינוי האקלים והביקורת החריפה שמתח על קיצוניות הקפיטליזם. בנוסף הפתיע פרנציסקוס, שכבר נודע בהתבטאויותיו השנויות במחלוקת, לאחר שלא שם דגש בדבריו על סוגיות של מוסר מיני, כפי שנהגו קודמיו בתפקיד לעשות במהלך ביקוריהם בוושינגטון.