בריטניה סוערת: "קמרון ביצע מעשה מיני חריג"

ביוגרפיה חדשה על חייו של דיוויד קמרון גורמת לסערה בממלכה: על פי הנטען בספר החדש, ראש ממשלת בריטניה השתתף בצעירותו בטקס חניכה לאגודת סטודנטים סודית שכלל אקט חולני. לטענת כותב הספר, המקור שמסר לו את המידע מחזיק בתמונות של התקרית

סערה בממלכה, ארכיון (רויטרס)

זה עשוי להישמע כמו סצנה שנכתבה עבור סדרת הטלוויזיה הבריטית "מראה שחורה", אבל הידיעה הבאה מסעירה את הממלכה הבריטית ביממה האחרונה: על פי ביוגרפיה חדשה שנכתבה על חייו של ראש הממשלה הבריטי דיוויד קמרון, בזמן היותו סטודנט הוא השתתף בטקס חניכה שכלל אקט מיני מחליא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הביוגרפיה "קראו לי דייב" שנכתבה על ידי הלורד מייקל אשקרופט, כבר מכונה על ידי הצהובונים בבריטניה "הספר הנפיץ ביותר בעשור האחרון". הספר חושף, כך לטענת המחבר, פרטים חדשים על חייו של ראש הממשלה בטרם נכנס לתפקידו - מימיו כנער צעיר והולל ועד לתקופה שבה הפך לאחד האנשים המשמעותיים בממלכה.

הפרק שזוכה לעניין הרב ביותר וגם לזעזוע - מתייחס לתקופה שבה למד קמרון הצעיר באוניברסיטת אוקספורד היוקרתית. על פי הנטען בספר, כחלק מטקס החניכה של אגודה סטודנטיאלית סודית, תחב מי שיהפוך בעתיד לראש ממשלת בריטניה "חלק מהאנטומיה שלו" לתוך פיו של חזיר מת. האדם שסיפק את המידע לסופר, טוען כי צפה בתצלומים של התקרית המחרידה.

המעשה בוצע לכאורה באירוע של אגודת הסטודנטים הידועה לשמצה "פירס גייבסטון", שנקראת על שמו של מי שנחשב למאהבו של מלך אנגליה אדוארד השני. בין חבריה של האגודה שנחשבת לסודית ומסוגרת, גם השחקן יו גרנט וראש עיריית לונדון בוריס ג'ונסון. היא ידועה בין היתר בשל המסיבות הפרועות שלה שנוטות לצאת משליטה. בדאונינג 10 מסרבים להתייחס לטענות.