"משחקי הכס": סדרת הדרמה של 2015

בפעם ה-67 הוענקו בלוס אנג'לס הפרסים ליוצרים הבולטים על המסך הקטן. "משחקי הכס" גברה על "בית הקלפים" ו"הומלנד", השחקן ג'ון האם המגלם את דון דרייפר "מד מן" זכה בפרס לאחר ירידת הסדרה. ג'וליה לואיס דרייפוס קטפה את הפסלון המוזהב על תפקידה כסגנית הנשיא בסדרה "ויפ"

קאסט "משחקי הכס" (רויטרס)

טקס פרסי ה"אמי" לשנת 2015: סדרת הפנטזיה "משחקי הכס" מבית היוצר של HBO זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בטקס פרסי הטלוויזיה שנערך בפעם ה-67 בלוס אנג'לס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כבכל שנה התכנסה צמרת תעשיית הטלוויזיה האמריקנית להכרזה הקבועה על הזוכים בפרסים ליצירה הטלוויזיונית. עונתה החמישית של "משחקי הכס", הביסה בקטגוריית סדרת הדרמה סדרות מוערכות כמו "מד מן" בעונתה האחרונה, "הומלנד", "כתום זה השחור החדש", "בית הקלפים", "אחוזת דאונטון", ו"סמוך על סול".

לצד הפרס היוקרתי בקטגוריית סדרת הדרמה, "משחקי הכס" גרפה גם פרס על התסריט הטוב ביותר וכן את פרס הבימוי. השחקן פיטר דינקלג' המככב בסדרה זכה אף הוא בפרס שחקן המשנה המצטיין בסדרת דרמה.

מספר דקות לפני כן הוכרזה "ויפ" כקומדיה הטובה ביותר לשנת 2015. הסדרה גברה על מועמדות אחרות ונחשבות לא פחות כמו "משפחה מודרנית" שזכתה בקטגוריה בשנים הקודמות, וכן על "לואי", "מחלקת גנים ונוף" ו"עמק הסיליקון".

אחרי הסוף: פרס לג'ון האם

בפעם הראשונה זכה השחקן ג'ון האם בפרס השחקן הטוב על תפקידו כדון דרייפר בסדרה "מד מן", שהשנה שודרה עונתה האחרונה. הוא גבר על קווין ספייסי מ"בית הקלפים", בוב אודינקירק מ"סמוך על סול", וג'ף דניאלס מ"חדר חדשות".

את פרס השחקנית הטובה ביותר בסדרת דרמה זכתה ויולה דיוויס על תפקידה בסדרה "המדריך לרוצח". היא הביסה בקטגוריה את רובין רייט מ"בית הקלפים", קלייר דיינס מ"הומלנד", וכן את אליזבת מוס מ"מד מן". את פרס שחקנית המשנה בסדרת דרמה לקחה אוזו אדובה על תפקידה ב"כתום זה השחור החדש".

דרייפוס (רויטרס)

בפרס השחקנית הטובה ביותר בקומדיה זכתה שוב ג'וליה לואיס דרייפוס על תפקידה ב"ויפ". דרייפוס זכתה בפעם הרביעית בפרס, לאחר שהביסה את לילי טומלין מ-"Grace and Frankie", אידי פאלקו מ"האחות ג'קי", וכן את איימי שומר.

את פרס השחקן הטוב ביותר בסדרה קומדית קטף ג'פרי טמבור על תפקידו ב"טרנספרנט". טמבור גבר על מאט לה בלאנק מ"אפיזודס", הבדרן לואי סי.קיי, ועל וויליאם ה. מייסי מ"חסרי בושה".