המירוץ מתחמם: "מוסלמי לא ראוי להיות נשיא ארצות הברית"

עד כה, מי שמיקד את עיקר תשומת הלב התקשורתית במירוץ הרפובליקני לנשיאות היה דונלד טראמפ, שמתקשה לשלוט בלשונו. אלא שכעת עושה זאת גם המועמד שנחשב למבטיח, בן קרסון, שאמר כי הוא לא חושב שמוסלמי יכול לכהן כנשיא ארה"ב: "אני לא אסכים למצב כזה. על הנשיא להיות אדם שעקרונותיו ישקפו את חוקת המדינה"

לא רק דונלד טראמפ מחולל סערה במפלגה הרפובליקנית: המועמד בן קרסון, שהולך וצובר תאוצה במפלגה בתקופה האחרונה, אמר היום (ראשון) שלדעתו, מוסלמי לא ראוי להיות נשיאה של ארצות הברית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

קרסון טוען שאמונתם של המוסלמים אינה עולה בקנה אחד עם העקרונות האמריקאים. "אני לא הייתי ממליץ שמוסלמי יהיה אחראי על העם הזה - ולא אסכים לזה", אמר קרסון לתכנית 'פגוש את העיתונות' של רשת NBC. "האמונה של נשיא ארצות הברית צריכה להתאים לחוקה האמריקנית ומאמין מוסלמי לא יכול לעמוד בתנאים האלה".

מי שמיהר להגיב לאמירתו השערורייתית של קרסון היה דווקא מחולל השערוריות הגדול של הקמפיין הנוכחי - לפחות עד כה - דונאלד טראמפ, שאמר כי הוא "אוהב את המוסלמים" וכי הוא סבור שמוסלמי אף יכול לכהן כחבר קבינט. "יש לי הרבה חברים מוסלמים והם אנשים נפלאים", אמר טראמפ. המועמד אף נשאל בריאיון ל-NBC אם הוא היה מוכן לקבל נשיא מוסלמי ואמר: "יש אנשים שאמרו שזה כבר קרה".

טראמפ יורד, פיורינה עולה

בסקר של רשת CNN ומכון ORC שפורסם היום עולה כי קרסון זוכה ל-14 אחוזי תמיכה בלבד, זאת לעומת 15 אחוזים להם זוכה פיורינה. במקום הראשון, כאמור, עדיין ניצב טראמפ עם 24 אחוזי תמיכה. עם זאת, מדובר בירידה באחוזי התמיכה במועמד הקולני.

פיורינה הביעה סיפוק מהנתונים ואמרה כי "מדובר בהישג חשוב, שבזכותו יותר אנשים יודעים מי אני". כעת עליה לקוות שמגמת העלייה תימשך גם לקראת העימותים הבאים בינה לבין יתר המועמדים הרפובליקנים שמקווים להיות המועמד הנבחר מטעם המפלגה במירוץ לנשיאות.