בירת איסלנד: החרם - רק על התנחלויות

ראש עיריית רייקיאוויק הודיע כי החרם הכולל על ישראל מבוטל. "הוא תקף רק על מוצרים שמיוצרים בשטחים הכבושים", הדגיש בעקבות ההחלטה שעוררה סערה בארצו. "אני כועס על עצמי שלא עשינו את זה כמו שצריך"

בירת איסלנד, ארכיון (רויטרס)

סיבוב פרסה: מועצת העיר רייקיאוויק בירת איסלנד תבטל את החרם שהוכרז לאחרונה על מוצרים מישראל - כך הודיע היום (שבת) ראש העיר דגור אגרסטון בהודעה לתקשורת. עם זאת הוא הדגיש כי ההחלטה עדיין תקפה על מוצרים המיוצרים מעבר לקו הירוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ההחלטה המקורית הוצגה בתחילת השבוע על ידי חברת המועצה ביורק וילהמסדוטר, היא התקבלה ברוב גדול על ידי אנשי מועצת העיר מתוך ביקורת על מדיניות ישראל בשטחים. לדברי ראש העיר דגור, ההצעה לא הוצגה כראוי ויש לשנות אותה על מנת להבהיר את כוונת הנציגים.

"הדגשתי שהיה צריך להדגיש בצורה ברורה יותר כי יש להחרים רק מוצרים מהשטחים הכבושים, לכך התכוונו", הדגיש ראש העיר היום. "אמליץ למועצת העיר למשוך את ההצעה בזמן שאנחנו דנים בצעדים הבאים ובדרך שבה נציג אותם".

ארכיון (רויטרס)

ראש העיר הוסיף כי מדובר בצעד לא אופייני, משום שהוא נוהג להתייחס בקפדנות יתרה להצעות משמעותיות. "אני חייב להודות שאני כועס על עצמי שלא עשיתי את זה בדרך שלי", הוא טען היום. הוא הוסיף כי לא היה מוכן לתגובות התקיפות נגד ההחלטה מעוררת המחלוקת.

"ציפיתי לתגובות, אבל לא בקנה מידה כזה, זה הייתה תגובה תקיפה יותר אפילו מהתמיכה של איסלנד בהכרה במדינה פלסטינית בשנת 2011", אמר דגור. ההחלטה מעוררת המחלוקת זכתה לביקורת גם מבית באיסלנד, כאשר ראש הממשלה כינה אותה "מגוחכת".