אוקראינה: כוס היין שגרמה לסערה

ענבי זעם: הרשויות באוקראינה מתכוונות לתבוע את נשיא רוסיה פוטין וראש ממשלת איטליה לשעבר ברלוסקוני לאחר שבקבוק יין עתיק בן 240 שנה נפתח עבורם במהלך סיור בחצי האי קרים. עלותו של הבקבוק - כ-90 אלף דולר

פוטין וברלוסקוני בקרים (רויטרס)

הסכסוך בין אוקראינה לרוסיה חוזר לכותרות - הפעם בגלל בקבוק יין עתיק: נשיא רוסיה ולדימיר פוטין וחברו הקרוב, ראש ממשלת איטליה לשעבר סילביו ברלוסקוני, ביקרו בסוף השבוע בשטח המסופח בחצי האי קרים. השניים הגיעו גם ליקב מקומי, שם נפתח לכבודם בקבוק יין בן 240 שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הדבר עורר את חמתם של הרשויות באוקראינה, שכן היקב היה בבעלות המדינה לפני סיפוח חצי האי והיין נחשב לאוצר לאומי. לכן החליטה התביעה באוקראינה לתבוע אישית את פוטין וברלוסקוני, שבינתיים כך נראה, לא מתרגשים במיוחד מההחלטה.

על פי הדיווחים ברוסיה, במהלך הסיור שערכו השניים בחצי האי, ביקש ברלוסקוני לטעום מהיין של היקב המפורסם "מאסנדרה". מנהלת היקב החדשה שמונתה לאחר סיפוח המקום פתחה לכבודו את הבקבוק המדובר משנת 1775.

הרשויות באוקראינה לא יודעות מה עלה בגורלו של בקבוק היין העתיק, אך מעריכות את שוויו בכ-90 אלף דולרים. "זה היה אחד מחמשת הבקבוקים שסימלו לא רק את היקב עצמו, אלא את המורשת של חצי האי קרים", סיפר סגן התובע האוקראיני.

המנהל הקודם של היקב פוטר בחודש פברואר האחרון, אז מונתה במקומו נציגה פרו-רוסית. היא מבוקשת באוקראינה באשמת בגידה אחרי שהצביעה בעד הסיפוח הרוסי. "היא הוסיפה פשע חמור יותר עכשיו בנטילת הבקבוק", טענו הרשויות באוקראינה.