בקרוב בקזחסטן: מס על יחסי מין

רגע לפני שאתם עולים למטוס לקזחסטן – כדי לקרוא את הידיעה הבאה: מוראט טוליבקוב, מנהיג מוסלמי בולט, מציע לקבוע בארצו מסים על...סקס. על פי הצעתו, המשטרה תוכל לפרוץ לבתי אזרחים ולתפוס אותם על חם, גם בלי צו של בית משפט

אילוסטרציה (רויטרס)

מנהיג הזרם המוסלמי בקזחסטן מוראט טוליבקוב מציע לקבוע במדינתו מסים חדשים ויוצאי דופן - על יחסי מין. בפוסט שהעלה לפייסבוק ומעורר סערה בארצו, הציע טוליבקוב תעריף מיוחד לאזרחים וגם לקבוע כי למשטרה המקומית תהיה אפשרות לפרוץ לבתי אזרחים ללא צו בית משפט ולתפוס אותם על חם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

על פי ההצעה, יחסי המין הזולים ביותר יהיו בין בני זוג קזחים ועלותם דולר אחד בלבד. השניים יזכו להנחה של חמישים אחוזים אם לפחות אחד מהם דובר את השפה המקומית, עם זאת עליהם לעשות זאת "בדרך המסורתית", כך על פי ההנחיות, ושהמעשה עצמו לא ייקח יותר מ-14 דקות, משך הזמן שקבע המנהיג.

משם המס רק הולך וגדל: בני זוג שאינם נשואים אך נמצאים במערכת יחסים מחייבת יוכלו לקיים יחסי מין בעלות של 2.5 דולרים, גם כאן המחיר יוכל להיחתך בחצי אם הם דוברים את השפה המקומית. "סטוץ" - יחסי מין מזדמנים - יעלו קרוב ל-7 דולרים.

מנהיג הזרם המוסלמי (פייסבוק)


המנהיג המוסלמי הציג תעריף גם ליחסי מין הומוסקסואלים שעלותם כ-10 דולרים. בהגדרות שפרסם הוא הציג הגדרה מעורפלת - "יחסי מין באופן לא מסורתי", עבורם ייאלצו בני הזוג לשלם מס של כ-18 דולרים. זרים יידרשו לשלם תעריף כפול עבור היחסים.

למרות שהרשימה המפורטת הזו עלולה לגרום לכם לשקול מחדש את הטיול הבא בקזחסטן - במדינה מדגישים כי להצעה גם צדדים חיוביים: כל הכסף שייגבה ממסים יופנה לטובת טיפולי פוריות ומלחמה במחלות מין.