הטיסה סטתה ממסלולה בגלל כלב שקפא

כלב שהובל בתא מטען של מטוס שהמריא מת"א לקנדה הצליח לשבש את מסלול הטיסה המתוכנן, לאחר שתקלה שזוהתה במערכת החימום של התא בו הוחזק גרמה לטייס להנחית את המטוס בנמל תעופה בגרמניה. "למרות אי הנוחות, הנוסעים גילו הבנה לסיבה לעיכוב", הסביר דובר חברת התעופה

ההחלטה של הטייס הצילה את חיי הכלב. ארכיו (רוייטרס)

טייס של חברת התעופה אייר-קנדה הפך לגיבור היום, לפחות בעיניו של כלב אחד קטן שאת חייו הציל כשהחליט לסטות עבורו ממסלול הטיסה המתוכנן יחד עם 232 נוסעים. העלות של שינוי המסלול: יותר מעשרת אלפים דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טיסה AC085 שיצאה בימים האחרונים כהרגלה מנמל התעופה בן גוריון בדרכה לטורונטו שבקנדה, נאלצה לשנות את נתיבה לאחר שהטייס הבחין לפתע בחיווי שהעיד על תקלה בגוף החימום באחד מתאי המטען של המטוס.

בעוד שלרוב לא מדובר בתקלה קריטית המחייבת טיפול מיידי, הפעם החליט הטייס לייחס לה משמעות יתרה לנוכח הימצאותו של סימבה, כלב בן שבע מסוג בולדוג צרפתי, בתא המטען.

 נוסעי המטוס גילו הבנה לעיכוב

"המעלות צונחות בחללים השונים של המטוס בגבהים שאליהם הוא מגיע", הסביר דובר חברת התעופה, פיטר פיטג'רלד. "כמובן שליקוי במערכת החימום שבתא המטען לא מחייבת התייחסות מיוחדת בדרך כלל, אך בטיסה הספציפית הזו היה בעל חיים באחד התאים ובשלב מסוים התעורר חשש ממשי לביטחונו בתנאים הללו".

לאחר בדיקת מספר חלופות החליט הטייס לבסוף לסטות מנתיב הטיסה המתוכנן ולנחות בנמל התעופה פרנקפורט שבגרמניה, שם הורד הכלב מהמטוס והועבר יחד עם בעליו לטיסה אחרת.

"אנו מודעים לאי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו, אבל התגובה הגורפת לעיכוב זכתה להבנה מצד כל נוסעי המטוס", הוסיף הדובר. "ברגע שהנוסעים הבינו כי הסיבה לנחיתה הייתה בעל חיים שהיה נתון בסכנת חיים – איש לא הביע מורת רוח מכך".

העיכוב בטיסה הסתכם ב-75 דקות, כך שמרבית הנוסעים לא הושפעו באופן דרמטי מהשינוי הלא מתוכנן בטיסה. מי שהחמיצו טיסות המשך זכו לטיפול מצד החברה, שדאגה לשבץ אותם בטיסות חלופיות.