טראמפ, מאחוריך: קרסון סוגר פערים

המיליארדר דונלד טראמפ צפוי לעמוד במרכזו של העימות השני שיקיימו מועמדי המפלגה הרפובליקנית בקליפורניה, כשהמרוויח היחידי המסתמן ממנו הוא ד"ר בן קרסון, הכוכב העולה במפלגה שהולך ומצמצם את הפערים

ספריית רייגן שבקליפורניה תהפוך הערב (רביעי) לזירת עימותים בין מועמדי המפלגה הרפובליקנית בבחירות המקדימות לנשיאות. למתמודד דונלד טראמפ, המציג את עצמו כמי שיודע רק לנצח, יש רק מה להפסיד היום בהתחשב בכך שהוא מוביל בסקרים. את העימות של רשת CNN נעביר בשידור ישיר כאן בחדשות 2 Online החל מ-03:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

טראמפ הוא מועמד המפלגה היחידי שמסוגל למלא כיום אצטדיונים, כשקולו המוכר מהדהד בכל מהדורת חדשות לפחות פעם ביום. על פי סקר שערכו "ניו יורק טיימס" ו-CNN, מוביל טראמפ על יריביו למפלגה עם 27%, כשבמקום השני מדורג בן קרסון, הזוכה ל-23% תמיכה.

למרות שבוחרי המפלגה לא יוכלו לממש את זכותם לפני חודש פברואר, רבים מהם סקרנים לשמוע כבר היום מה יש למועמדים האחרים להציע להם, ובראשם קרסון – הנחשב לכוכב העולה של המפלגה.

בדומה לטראמפ, גם קארסון לא כיהן בשום תפקיד פוליטי לפני המרוץ הנוכחי, ובכך ככל הנראה מסתכם הדמיון בין השניים. ד"ר בן קארסון, שגדל במשפחה שחורה וענייה בדטרויט, נשלח על ידי אמו לאחר נטישת אבי המשפחה לחינוך השמרני שלבסוף הוביל אותו עד לחדרי הניתוח. הוא היה מנהל מחלקת המוח הצעיר בתולדות ארה"ב והנוירוכירורג הראשון שהפריד תיאומים סיאמים שהיו מחוברים בראשם. עכשיו הוא רוצה להיות נשיא.

על המועמדים האחרים שמעניינים קצת פחות את הציבור נמנה גם ג'ב בוש, שהולך ומדרדר בסקרים מיום ליום. עם 6% תמיכה בלבד, ונשיאת חברת HP קרלי פיורינה, מושל ניו ג'רזי כריס כריסטי, טד קרוז, מרקו רוביו, מייק האקבי, ראנד פול, סקוט ווקר ומושל אוהיו ג'ון קאסיץ'.