קו הסיום: מי תארח את אולימפיאדת 2024?

הוועד האולימפי חשף את חמש המתמודדות הסופיות על אירוח אולימפיאדת 2024, שיצטרפו לריו דה ז'נרו שתארח את האולימפיאדה בשנה הבאה ולטוקיו שתארח ב-2020. הוועד אף הבטיח להפוך את תהליך ההתמודדות לקל וזול יותר מבעבר, והתחייב להעביר למנצחת 1.7 מיליארד דולרים לכיסוי חלק מהוצאות האירוח

מי תארח את אולימפיאדת 2024? (רויטרס)

בודפשט, המבורג, לוס אנג'לס, פריז ורומא הן חמש המתמודדות הסופיות לאירוח אולימפיאדת 2024 - כך איש היום (רביעי) הוועד האולימפי. המנצחת תוכרז בספטמבר 2017, לאחר הצבעה של הוועד שתיערך בלימה, בירת פרו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מדובר בחמש מתמודדות ראויות ביותר, כך שהתחרות על האירוח ב-2024 היא קשה ומרתקת", אמר נשיא הוועד האולימפי, תומאס באך. על פי הערכות, פריז ולוס אנג'לס הן שתי המובילות הנוכחיות בתחרות, לאחר שטורונטו הקנדית ובירת אזרבייז'אן באקו החליטו ברגע האחרון שלא להתמודד.

בבודפשט מקווים לזכות באירוח לאחר שמעולם לא התקיימה אולימפיאדה בהונגריה, על אף שהיא בעשיריה המובילה של זוכות במדליות אולימפיות. בהמבורג הגרמנית טרם אושרה סופית ההתמודדות, שכן משאל עם בקרב תושבי העיר ייערך רק בנובמבר, אולם התושבים צפויים להצביע בעד האירוח.

המובילות בהתמודדות: פריז ולוס אנג'לס (רויטרס)

לוס אנג'לס אירחה את האולימפיאדה בעבר, ב-1942 וב-1984, אך מתמודדת הפעם רק לאחר שבוסטון ויתרה על התמודדותה. בפריז אירחו בפעם האחרונה את האולימפיאדה ב-1924 ומקווים לסגור מעגל ולציין 100 שנים לאותו אירוע באולימפיאדה נוספת בעיר. גם רומא אירחה בעבר את המשחקים, ב-1960, אך ויתרה על התמודדות על אירוח האולימפיאדה ב-2020.

בוועד האולימפי עושים מאמצים שתהליך ההתמודדות הנוכחי יהיה זול וקל יותר מבעבר. עם זאת, מתמודדות עדיין מחוייבות לעמוד בשלל תנאים, בהם התחייבות שלא תהיה אפלייה מגדרית במהלך המשחקים וכן גישה חופשית לכלל כלי התקשורת המסקרים את המשחקים. בנוסף, הוועד ישתתף ב-1.7 מיליארד דולרים מעלויות האירוח. בשנה הבאה יתקיימו המשחקים בריו דה ז'נרו, ואילו ב-2020 טוקיו תהיה המארחת.