פליטה סורית בגבול הונגריה: "קחו את הבת שלי"

ראשה, שממתינה יחד עם בתה בת ה-6 בגבול סרביה-הונגריה, מבקשת מהרשויות לאפשר לילדתה ללמוד בגרמניה. "אין לי בעיה להיפרד ממנה ולחזור לסוריה, רק תקחו אותה למקום בטוח", התחננה. "אנחנו עושים את זה עבור הילדים שלנו ולא עבור עצמינו"

פליטה סורית שממתינה יחד עם בתה בת ה-6 במעבר הגבול בין סרביה והונגריה מתחננת בפני הרשויות שיאפשרו לבתה להגיע לגרמניה וללמוד בבית הספר. "אם הם לא רוצים להכניס אותנו, לפחות שיכניסו את הילדים שלנו", אמרה האם ראשה בריאיון לכתב רשת "סקיי ניוז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קחו את הבת שלי, שימו אותה בגרמניה או בכל מקום בטוח אחר", התחננה האישה הסורית, ששימשה מורה לאנגלית במחנה הפליטים ירמוכ לפני שנמלטה לטורקיה ומשם לסרביה. "אנחנו עושים את זה עבור הילדים שלנו ולא עבור עצמנו".

ראשה המיואשת אמר שלא איכפת לה להשאיר את הבת שלה באירופה ולחזור לסוריה. "יש לי זכות לחיות חיים בטוחים, אך אינני מעוניינת בה לעצמי", אמרה. "אני רוצה שהבת שלי תקבל את הזכות הזו".

אלפי פליטים עדיין ממתינים בגבול (רויטרס)

גדר בגובה של 3.5 מטרים מפרידה בין ראשה וחבריה מבקשי המקלט מלהגיע להונגריה ולגרמניה. הרשויות בהונגריה כבר הודיעו כי לא יאפשרו לאף מבקש מקלט לחצות לתחומה - ומי שיעבור את הגדר צפוי לעונש מאסר.

עד כה עצרה המשטרה המקומית 366 מבקשי מקלט הממתינים מעבר לגדר לאחר שמאות מהם ניסו לחצות את הגבול. פעילי זכויות אדם מעריכים כי במקום ממתינים יותר מ-3,000 פליטים.